Գազամատակարարումը ժամանակավորապես կդադարեցվի
«Գազպրոմ Արմենիա» ընկերությունից հայտնում են, որ պլանային աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով՝ հոկտեմբերի 18-ին ժամը 13:00-ից մինչև ժամը 17:00-ն, կդադարեցվի Սյունիքի մարզի Կապան քաղաքի Շահումյան փողոցի թիվ 21, 23, 25, 27, 29, 31, 33 բազմաբնակարան շենքերի գազասպառողների գազամատակարարումը։
Պլանային աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով՝ հոկտեմբերի 18-ին ժամը 09։00-ից մինչև ժամը 18։00-ն, կդադարեցվի Արագածոտնի մարզի Աշտարակ քաղաքի, Կարբի, Օհանավան, Ուշի, Արտաշավան, Սաղմոսավան, Սասունիկ բնակավայրերի, Կարին թաղամասի, Օշական, Ոսկեվազ, Փարպի, Բազմաղբյուր, Ղազարավան, Ագարակ, Բյուրական, Օրգով, Անտառուտ, Ուջան, Կոշ, Աղձք, Ոսկեհատ բնակավայրերի, Կոտայքի մարզի Նոր Երզնկա, Պռոշյան բնակավայրերի գազասպառողների և հարակից տարբեր նշանակության հանրային կազմակերպությունների գազամատակարարումը։
Պլանային աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով՝ հոկտեմբերի 18-ին ժամը 09։00-ից մինչև ժամը 18։00-ն, կդադարեցվի Գեղարքունիքի մարզի Ծովագյուղ-Արևիկ ափամերձ տարածքի գազասպառողների, «Արթ Բիլդ», «Վան հանգստյան տուն», «Սևան Ռեզորթ», «Արևիկ առողջարան» ՍՊԸ-ների, «Կառավարական առանձնատների տնտեսություն» ՊՈԱԿ-ի, սեփականատերեր Վ․Գրիգորյանի, Ն․Վարդանովայի, Ա. Եսայանի, Հ.Սեդրակյանի, Լ.Ֆերոյանի գազամատակարարումը։
Պլանային աշխատանքներ («Երևան-Արմավիր» Dպ500մմ մայրուղային գազատարի կապիտալ նորոգում) իրականացնելու նպատակով` հոկտեմբերի 17-ին ժամը 09։00-ից մինչև հոկտեմբերի 18-ը ժամը 21։00-ն, կդադարեցվի Արարատի մարզի Հովտաշատ, Հայանիստ, Խաչփար, Ազատաշեն, Արբաթ, Գետափնյա, Գեղանիստ, Արգավանդ բնակավայրերի գազասպառողների, «Խաչփար», «Վասարմ և ընկերներ»,
«Խաչարմ», «Աբու Լալա», «Ջի Բի Առ», «Լի գազ» ՍՊԸ-ների, «Աշոտ Միրզոյան» ԱՁ-ի ԱԳԼՃԿ-ների, «Գայոն», «Մարմարա Գոլդ», «Մակարյան 1», «Նյու Գրուպ» ՍՊԸ-ների, «Սևանի հացի գործարան» ՓԲԸ-ի, սեփականատեր Ենոքյան Տիգրանի, սեփականատեր Ղարիբյան Դավիթի, սեփականատեր Շիշիկյան Ստեփանի, «Կարապետյան Գևորգ» ԱՁ-ի, նշված բնակավայրերում գործող այլ տարբեր նշանակության հանրային կազմակերպությունների գազամատակարարումը։