Apple-ը մասնակիորեն տեղափոխել է iPhone 14-ի արտադրությունը Չինաստանից Հնդկաստան
Apple-ը մասնակիորեն տեղափոխել է iPhone 14-ի արտադրությունը Չինաստանից Հնդկաստան։ Այս մասին հայտնում է My Drivers հրատարակությունը։
Նշվում է, որ հայտարարության և Հնդկաստանում նոր սմարթֆոնների արտադրության մեկնարկի միջև երեք շաբաթից էլ քիչ ժամանակ է անցել։ Թեեւ Apple-ի ծրագրերը iPhone-ը հավաքելու Հնդկաստանում նախկինում հայտնի էին, սակայն սպասվում էր, որ դա տեղի կունենա նոր շարքի սարքերի վաճառքի մեկնարկից ոչ շուտ, քան երկու ամիս անց։ Թե կոնկրետ ինչ է կապված Apple-ի շտապողականության հետ, չի հաղորդվում։
Հայտնի է, որ այս պահին նոր սմարթֆոններից ամերիկյան տեխնոլոգիական հսկան Հնդկաստանում կարտադրի միայն iPhone 14-ը ՝ սա հինգերորդ մոդելն է, որի հավաքումը Apple-ը վստահել է Չինաստանից դուրս գտնվող գործարանին։ Pro և Pro Max տարբերակների հավաքումը կշարունակվի Չինաստանում։
Ավելի վաղ Gazeta.Ru-ն գրել էր, որ Apple-ը սկսել է վերազինել iPhone 14-ի գործարանային գծերը Foxconn գործարաններում՝ Pro և Pro Max մոդելները հավաքելու համար։