Ճապոնիան կասեցրել է Ռուսաստանում գործող իր ընկերությունների հետ նոր ապահովագրական պայմանագրերի կնքումը
Ճապոնիան կասեցրել է Ռուսաստանում գործող իր ընկերությունների հետ նոր ապահովագրական պայմանագրերի կնքումը,- գրում է ՏԱՍՍ-ը՝ հղում անելով Kyodo լրատվական գործակալությանը։ Խոսքը, մասնավորապես, վերաբերում է գույքի և ռիսկերի ապահովագրությամբ զբաղվող Tokio Marine Nichido խոշոր ընկերությանը։ Ընկերությունը դադարեցրել է  ճապոնական ընկերությունների ապահովագրումը և հրաժարվում է նաև երկարաձգել գործող պայմանագրերը։
Խնդիրները կապված են գործարքների իրականացման հետ կապված դժվարությունների հետ, որոնք ի հայտ են եկել Ուկրաինայում հատուկ գործողության մեկնարկից հետո։ Ճապոնական ընկերությունները, որոնք մնում են շուկայում, պետք է պայմանագրեր կնքեն տեղական ապահովագրողների հետ,- նշում են հրատարակության փորձագետները։ Արտաքին առևտրի զարգացման ճապոնական JETRO կազմակերպության տվյալներով ՝ երկրի շուրջ 50 ընկերություններ շարունակում են գործել Ռուսաստանում։