Հայաստանն իդեալական վայր է ՏՏ ոլորտի մասնագետների և ընկերությունների համար
Հայաստանում Նորարարությունների և տեխնոլոգիաների համաշխարհային կոնգրեսի (WCIT2024/DigiTec) կազմակերպիչները նշում են, որ հասել են իրենց հիմնական երեք նպատակների իրականացմանը։
Այս հարցի շուրջ իր կարծիքը հայտնեց Առաջատար տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միության (ԱՏՁՄ) նախագահ Ալեքսանդր Եսայանը։
«Առաջին նպատակը Հայաստանն ամբողջ աշխարհին ավելի ճանաչելի դարձնելն է՝ որպես IT ոլորտոմ զարգացած երկիր։ Դա մեզ հաջողվեց այն առումով, որ այս երեք օրերի ընթացքում, շփվելով տարբեր ընկերությունների տնօրենների հետ, շատ դրական արձագանքներ եմ ստացել, որովհետև բոլորը կարողացել են ելույթներ ունենալ և հարցազրույցներ տալ։ Այստեդ էին նաև բազմաթիվ արտասահմանյան թղթակիցներ։ Գալիք օրերին մասնագիտացված մեդիա դաշտում կտեսնենք արդեն այն հրապարակումները, որոնք ավելի կոնկրետ և հանգամանորեն կանդրադառնան Հայաստանում անցկացված կոնգրեսին»,- ասաց Եսայանը։