Հայաստանի 1,000 խոշոր հարկատուների 82.5%-ը Երևանից է
Հայաստանի 1000 խոշոր հարկ վճարողներից բացարձակ մեծամասնությունը գրանցված է Երևանում։ Խոսքը 825 ընկերության մասին կամ՝ ընկերությունների 82.5%։ Երևանյան ընկերությունների կողմից մուծվել է 793.28 մլրդ դրամ կամ 1,000 խոշոր հարկ վճարողների մուծած հարկերի 73.27%։ Իսկ Մարզերում գրանցված ընկերությունները մուծել են հարկերի 26.73% կամ 289.35 մլրդ դրամ հարկ։ Կոտայքի մարզը ներկայացված է 56 ընկերությամբ՝ 5.6%։ Արարատի մարզը ներկայացված է 24 ընկերությամբ՝ 2.4%։ Արմավիրի մարզը ներկայացված է 23 ընկերությամբ՝ 2.3%։ Սյունիքի մարզը ներկայացված է 22 ընկերությամբ՝ 2.2%։ Լոռու մարզը ներկայացված է 15 ընկերությամբ՝ 1.5%։ Շիրակի մարզը ներկայացված է 14 ընկերությամբ՝ 1.4%։ Արագածոտնի մարզը ներկայացված է 10 ընկերությամբ՝ 1.0%։ Տավուշի մարզը ներկայացված է 6 ընկերությամբ՝ 0.6%։ Գեղարքունիքի մարզը ներկայացված է 3 ընկերությամբ՝ 0.3%։ Իսկ Վայոց ձորի մարզը ներկայացված է 2 ընկերությամբ՝ 0.2%։