ԱրարատԲանկն ամփոփել է Mastercard-ի հետ իրականացված «Ուղղությունն ընտրում ես դու» ակցիան
Ամփոփվել է ԱրարատԲանկի և Mastercard-ի հետ համատեղ «Ուղղությունն ընտրում ես դու» ակցիան, որի շրջանակում Mastercard World Travel քարտապանները 2025թ․ նոյեմբերի 1-ից մինչև դեկտեմբերի 31-ը իրականացնելով առնվազն 10 անկանխիկ գործարք՝ հնարավորություն ունեին մասնակցելու, հաղթելու և ընտրելու իրենց նախընտրած ճամփորդական ուղղությունը։
Ակցիայի շրջանակում Mastercard World Travel քարտով յուրաքանչյուր 10 անկանխիկ գործարքի համար քարտապանները ստացել են ակցիայի մասնակցության 1 կտրոն և երկու հոգու համար նախատեսված 5 ուղևորության փաթեթներից մեկը շահելու հնարավորություն։
Ակցիան ամփոփվել է ԱրարատԲանկի ֆեյսբուքյան և ինստագրամյան էջերում՝ 2026թ․ հունվարի 15-ին ուղիղ հեռարձակմամբ։ Հեռարձակման նախօրեին ակցիայի մասնակիցները SMS-հաղորդագրության միջոցով ստացել են իրենց մասնակցության համարն ու կուտակած կտրոնների թիվը։ Ակցիայի հաղթողներն ընտրվել են պատահականության սկզբունքով` ուղիղ հեռարձակման ընթացքում։
Mastercard-ի և ԱրարատԲանկի համագործակցությունը միտված է քարտապանների համար ավելի մեծ արժեք ստեղծելուն՝ միավորելով հարմարավետ վճարումները, պրեմիում արտոնությունները և հիշվող փորձառությունները։ «Ուղղությունն ընտրում ես դու» արշավը դրա վառ օրինակն է, երբ պարզապես ամենօրյա գնումները կարող են վերածվել ճամփորդության՝ քարտապանի նախընտրած ուղղությամբ։ ԱրարատԲանկի Mastercard World քարտապանները հնարավորություն ունեն օգտվել մի շարք պրեմիում առաջարկներից՝ հյուրերի հետ միասին մուտք գործել օդանավակայանների բիզնես սրահներ, առանց հերթերի անցնել անվտանգության ստուգման գոտիները, օգտվել անվճար ռոումինգից և այլ առավելություններից, որոնք ճանապարհորդությունը դարձնում են ավելի հարմարավետ և լիարժեք։
«Այս նախաձեռնությունը ևս մեկ անգամ ընդգծում է Mastercard-ի և ԱրարատԲանկի ընդհանուր նպատակը՝ զարգացնել անկանխիկ վճարումները և առաջարկել լուծումներ, որոնք համադրում են անվտանգությունը, հարմարավետությունը և դրական էմոցիաները՝ քարտապանների առօրյայում և ճանապարհորդությունների ընթացքում։ Մենք շարունակելու ենք իրականացնել նման նախաձեռնություններ՝ նպատակ ունենալով ԱրարատԲանկի Mastercard քարտապանների համար ստեղծել առավել արժեքավոր, ժամանակակից և ոգեշնչող փորձառություններ»,- ասել է Mastercard-ի հայաստանյան ներկայացուցիչ Արսենյա Էլչյանը։
ԱրարատԲանկի Մարքեթինգի բաժնի պետի պաշտոնակատար Գարեգին Գալուստովի խոսքով, սա ԱրարատԲանկի և Mastercard-ի հերթական հաջողված արշավն էր։ Ակցիան միտված էր ԱրարատԲանկի Mastercard World Travel քարտապանների համար նախատոնական շրջանի քարտային գործարքները դարձնելու ավելի հաճելի, իսկ քարտապանների ակտիվ մասնակցությունն այս ակցիային կրկին փաստեց ԱրարատԲանկի իրականացվող արշավների նկատմամբ հաճախորդների բարձր հետաքրքրության մասին։
«Mastercard-ի հետ համատեղ իրականացված այս ակցիան առավել տարբերվող էր․ ԱրարատԲանկի World Travel քարտապանները թե՛ ճամփորդական փաթեթ շահելու, թե՛ իրենց ցանկալի ճամփորդական ուղղությունն ինքնուրույն ընտրելու հնարավորություն էին ստացել»,- նշել է ԱրարատԲանկի Մարքեթինգի բաժնի պետի պաշտոնակատար Գարեգին Գալուստովը։
Հիշեցնենք, որ Mastercard Word Travel քարտ կարող եք պատվիրել նաև առցանց՝ հետևյալ հղումով կամ անմիջապես ԱրարատՄոբայլ հավելվածում։ Բանկի հատուկ առաջարկներին ծանոթացեք պաշտոնական կայքում, մասնաճյուղերում կամ զանգահարեք +374 10 59 23 23:
ԱրարատԲանկը վերահսկվում է ՀՀ կենտրոնական բանկի կողմից։
2026/02/10/ 17:41 -
Բաց սահմաններ, թվայնացված մաքսային համակարգ, ստվերի կրճատում և ռեկորդային հարկային եկամուտներ․կարևոր շեշտադրումներ՝ ՊԵԿ նախագահի ասուլիսից
2026/02/10/ 17:31 -
Մի դրամի ուժը՝ Մաթեմիկ հասարակական կազմակերպությանը
2026/02/10/ 16:20 -
Շքեղության նոր մակարդակ․ 125,000 դոլարով հնարավոր է պտտվել աշխարհի շուրջ 22 օրում
2026/02/10/ 15:17 -
Հայաստանում կխստացվի վարորդական իրավունքից զրկելու գործընթացը․ նոր սահմանափակումներ
2026/02/10/ 14:12 -
Գործարկվել է ՀՀ արդարադատության նախարարության նոր պաշտոնական կայքը
2026/02/10/ 12:58 -
«Ռոսատոմ»-ը հայտարարել է Հայաստանում ատոմակայանի կառուցման նախագիծը հնարավորինս շուտ սկսելու պատրաստակամության մասին
2026/02/10/ 12:47 -
ԱՄՆ փոխնախագահ Ջեյ Դի Վենսը տիկնոջ՝ Ուշա Վենսի հետ այցելել է Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր
2026/02/10/ 12:26 -
Transparency International-ը հրապարակել է Կոռուպցիայի ընկալման համաթվի 2025 թվականի արդյունքները
2026/02/10/ 12:23 -
Վենսի խոսքի թարգմանությունը իրականացրել է ամերիկյան կողմի թարգմանիչը․ պարզաբանում՝ վարչապետի աշխատակազմից

For every 10 cashless transactions made with Mastercard World Travel card, participants received 1 entry coupon and a chance to win one of 5 travel packages for two.
The campaign was summed up on AraratBank's Facebook and Instagram on January 15, 2026, via live broadcast. The day before the broadcast, campaign participants received their entry number and accumulated coupon count via SMS. The campaign winners were selected randomly during the live stream.
The partnership between Mastercard and AraratBank seeks to create greater value for cardholders by combining convenient payments, premium benefits and memorable experiences. The "You Choose the Destination" campaign is a prime example of how simple everyday purchases can turn into an exciting journey to your desired destination. AraratBank Mastercard World cardholders have the opportunity to enjoy a number of premium offers, including access to airport business lounges with guests, bypass queues at security checkpoints, use free roaming and other benefits that make travel more comfortable and relaxed.
“This initiative once again emphasizes the common goal of Mastercard and AraratBank to promote cashless payments and offer solutions that combine security, convenience and positive emotions whether in cardholders' daily routine or travel adventures. We will continue to undertake such initiatives, aiming to create more valuable, modern and inspiring experiences for AraratBank Mastercard cardholders,” said Arsenya Elchyan, Country Representative at Mastercard Armenia.
According to Garegin Galustov, Acting Head of Marketing Division at AraratBank, this was another successful campaign by AraratBank and Mastercard. The campaign aimed to make pre-holiday card transactions more enjoyable for AraratBank Mastercard World Travel cardholders, and the active participation of cardholders in this campaign once again demonstrated customers' high interest in AraratBank's campaigns.
"This campaign, implemented jointly with Mastercard, was particularly distinctive: AraratBank World Travel cardholders had the opportunity both to win a travel package and to independently choose their desired travel destination," noted Garegin Galustov, Acting Head of Marketing Division at AraratBank.
Please note that you can order a Mastercard World Travel card online via this link or directly through the AraratMobile app. Discover the Bank's special offers on the official website, at branches, or by calling +374 10 59 23 23.