Անգլիայի բանկը ներկայացրել է Չարլզ III թագավորի պատկերով թղթադրամի դիզայնը. TACC
Անգլիայի բանկը ներկայացրել է Մեծ Բրիտանիայի նոր թագավոր Չարլզ III-ի պատկերով թղթադրամի դիզայնը, հայտնում է TACC-ը։ Թագավորի պատկերը թղթադրամների վրա կհայտնվի 5, 10, 20 և 50 ֆունտ արժողությամբ։ Նրա պրոֆիլը պատկերված կլինի թղթադրամների ճակատային մասում, ինչպես նաև որպես տեսարան՝ պաշտպանիչ պատուհանում՝ Բիգ Բենի պատկերի կողքին։ Արքայի պատկերով թղթադրամները շրջանառության մեջ կմտնեն 2024 թվականի կեսերին։
Ավելի վաղ Մեծ Բրիտանիայի թագավոր Չարլզ III-ն առաջարկել էր ընդլայնել իր տեղակալների ցուցակը, ովքեր կարող են կատարել իր թագավորական պարտականությունները, եթե նա ինքը չկարողանա դա անել։ Լորդերի պալատին ուղղված իր դիմումում օրենսդրությունը փոփոխելու խնդրանքով ՝ թագավորական պատգամավորների թվի մեջ ևս երկու հոգու ընդգրկումը թույլատրելու համար, Չարլզ III-ը կոչ արեց ավելացնել իր քրոջն ու կրտսեր եղբորը ՝ արքայադուստր Աննային և արքայազն Էդվարդին։ այս ցանկը։