Իլոն Մասկի թվիթից հետո Dogecoin-ն աճել է 26%-ով
Dogecoin փոխարժեքը թարմացրել է իր առավելագույնը ապրիլի 26-ից ՝ $0,146: Վերջին մեկ օրվա ընթացքում կրիպտոարժույթը թանկացել է 26%-ով, դրա շուկայական կապիտալիզացիան կրկին գերազանցել է 20 միլիարդ դոլարը,- հայտնում է CoinGecko-ն։
Ալթքոինը կտրուկ բարձրացավ այն բանից հետո, երբ Twitter-ի նոր ղեկավար Իլոն Մասկը Հելոուինի թեմայով գրառում կատարեց Shiba Inu շան հետ: Դա ալթքոյնի խորհրդանիշն է։
Dogecoin-ը շարունակում է թանկանալ հոկտեմբերի 26-ից: Կրիպտոարժույթների աճի վերջին ալիքը սկսվեց հոկտեմբերի 27-ի գիշերը, երբ Մասկը Twitter-ի իր օգտահաշվում կարգավիճակը փոխեց Chief Twit-ի և հրապարակեց մի տեսանյութ, որտեղ նա հայտնվում է Սան Ֆրանցիսկոյում ընկերության գլխավոր գրասենյակում ՝ լվացարանը ձեռքին:
Հունիսին միլիարդատերը հանդես է եկել Twitter-ում վճարումների ավելի մեծ ինտեգրման օգտին, ներառյալ կրիպտոարժույթները: Գործարարը բազմիցս հանդես է եկել Dogecoin-ի աջակցությամբ: Օրինակ, մայիսին նա պնդում էր, որ ալթքոյնն ունի արժույթ դառնալու ներուժ:
Իլոն Մասկն արդեն խոսել է Dogecoin-ում հասանելի Twitter Blue բաժանորդագրության ծառայության համար վճարումներ կատարելու հնարավորության մասին: Altcoin-ը վճարման համար ընդունվում է Լաս Վեգասի միլիարդատեր Loop-ի թունելների տրանսպորտային ցանցի կողմից, և այն կարող է օգտագործվել նաև Tesla-ի ապրանքներ գնելու համար։