Դոլարի փոխարժեքը բարձրացել է 63 ռուբլու նշագծից․ Մոսկվայի բորսայի տվյալները
Դոլարի փոխարժեքը Մոսկվայի բորսայում առուվաճառքի բացման ժամանակ բարձրացել է 63 ռուբլու նշագծից։ Ըստ առևտրային հարթակի տվյալների ՝ ամերիկյան արժույթի փոխարժեքը հոկտեմբերի 14-ից չի հասել նման արժեքների։ Մոսկվայի ժամանակով ժամը 7:50-ի դրությամբ դոլարի փոխարժեքը վաղը հաշվեհամարին մուտքագրելով գնումների համար կազմել է 63,13 ռուբլի: Այս ցուցանիշը նախորդ առևտրային նստաշրջանի փակման մակարդակի համեմատ աճել է 0,78%-ով։
Եվրոյի փոխարժեքը վաճառվում է 66,26 ռուբլու մակարդակում։ Եվրոպական արժույթի փոխարժեքն ամրապնդվել է ռուսականի նկատմամբ 0,27%-ով։ Աճում է նաև յուանը. չինական արժույթը բարձրացել է 9 ռուբլու նշագծից։ օգոստոսի 17-ից հետո առաջին անգամ։ Ռուսական արժույթի թուլացումը մեծապես պայմանավորված է արևմտյան երկրների կողմից Ռուսաստանից նավթի մատակարարումների գնային առաստաղի սահմանմամբ։ Սահմանափակումները ուժի մեջ են մտել դեկտեմբերի 5-ից, իսկ հումքի սահմանային արժեքը սահմանվել է 60 դոլար մեկ բարելի դիմաց։