Ուկրաինայի իշխանությունները առգրավել են 200 միլիոն դոլարի ակտիվներ, որոնք ենթադրաբար կապված են Ռուսաստանի հետ
Ուկրաինայի ոստիկանությունը հայտարարել է Ռուսաստանի հետ ենթադրաբար կապված ձեռնարկությունների բաժնետոմսերի ձերբակալման մասին։ Այս մասին հայտնում է ՏԱՍՍ-ը։
Գործակալության տվյալներով ՝ առգրավված գույքի արժեքը կազմում է 5,9 միլիարդ գրուն կամ ավելի քան 199 միլիոն դոլար։Նշվում է, որ ձեռնարկություններում, որոնց գույքը ձերբակալվել է, Ռուսաստանի Դաշնության քաղաքացիները պատկանում էին կանոնադրական կապիտալի 25%-ից մինչև 98%-ը։ Նրանց գործունեությունը կապված էր անշարժ գույքի վարձակալության, գյուղատնտեսության և երկաթի ձուլման հետ։
Ավելի վաղ SBU-ի նախաձեռնությամբ ձերբակալվել էր ուկրաինական ընկերությունների 2,1 միլիարդ գրիվնա ակտիվներ (մոտ 61 միլիոն դոլար ՝ Ուկրաինայի Ազգային բանկի փոխարժեքով): Դրանք պատկանում են «Գազպրոմին», «Ռոսնեֆտին» և «Ռոսատոմին»: Ձերբակալությունը կիրառվել է 11 ընկերությունների կորպորատիվ իրավունքների և անշարժ գույքի նկատմամբ, որոնց վերջնական շահառուները, իբր, ռուսական պետական ​​կորպորացիաներն են ՝ «Ռոսնեֆտ նավթային ընկերությունը», «Ռոսատոմը» և «Գազպրոմ» ՓԲԸ-ն։