Ի ՞նչ է սպասվում՝ 10.11.2023-ին
Նոյեմբերի 10-ին` ժամը 13-ին, ԱԺ 214 սրահում տեղի կունենա  Տնտեսական հարցերիմշտական հանձնաժողովի նիստը։
🟩 «Սև ուրբաթ»-ին ընդառաջ
Նոյեմբերի 10-ին, ժամը 11-ին «Արմենպրես» լրատվական գործակալության մամուլի սրահումՄրցակցության պաշտպանության հանձնաժողովի անդամը՝ «Սև ուրբաթ»-ին ընդառաջկներկայացնի զեղչերի և այլ ակցիաների իրականացման վերաբերյալ։
🟩 «Խաչմերուկ» խորագրով հարցում
Նոյեմբերի 10-ին ժամը 12-ին տեղի կունենա «GALLUP International Association»-իՀայաստանում լիիրավ անդամ Էմ Փի ՋԻ ՍՊԸ տնօրեն Արամ Նավասարդյանի մամուլիասուլիսը: Կներկայացվեն ներքաղաքական և անվտանգային հարցերի վերաբերյալ«Խաչմերուկ» խորագրով հարցման արդյունքները։
🟩 Մամուլի ասուլիս
Նոյեմբերի 10-ին՝ ժամը 11-ին, տեղի կունենա  կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտինախարարի տեղակալ Արաքսիա Սվաջյանի մամուլի ասուլիսը՝ նախադպրոցականծառայություններ մատուցող կազմակերպությունների գործունեության  լիցենզավորմանպարտադիր պահանջի վերաբերյալ:
🟩 Քննարկում Վագիֆ Խաչատյանի գործի թեմայով
Նոյեմբերի 10-ին՝ ժամը 13-ին, Մեդիա կենտրոնում տեղի կունենա քննարկում՝ «Միջազգայինիրավական նորմերն ընդդեմ Բաքվի դատարանի. Վագիֆ Խաչատյանի գործը» թեմայով։Հիշեցնենք, որ Բաքվի ռազմական դատարանը 15 տարվա ազատազրկման դատապարտեցՀակարիի կամրջից առևանգված Վագիֆ Խաչատյանին:
🟩 Ջալալ Հարությունյանի գործով վերջին զարգացումները
Նոյեմբերի 10-ին ժամը 13։30-ին տեղի կունենա Ջալալ Հարությունյանի փաստաբան ԱրսենՍարդարյանի ասուլիսը: Թեման՝ Ջալալ Հարությունյանի գործով վերջին զարգացումների, այդթվում՝ Ռազմագիտական համալիր փորձաքննության արդյունքների, Ջ.Հարությունյանինկատմամբ իրականացվող հանրային քրեական հետապնդման մասին։
🟩 «Եղիշե Չարենց. Մատենագիտություն» գրքի շնորհանդեսը
Նոյեմբերի 10-ին՝ ժամը 11-ին, Հայաստանի ազգային գրադարանում տեղի կունենագրադարանի հրատարակած «Եղիշե Չարենց. Մատենագիտություն» գրքի շնորհանդեսը։Հրավիրված են Հայաստանի գրողների միության ներկայացուցիչներ, ճանաչվածմտավորականներ։