Team telecom Armenia-ն գիտության կողքին է
Հայաստանը փոքր երկիր է , բայց հաջողել ենք ու կարողացել << Ձեռներեցության աշխարհի գավաթ>>` ստարտափ ոլորտի ամենամեծ մրցույթներից մեկում այս տարի ունենալ մեկի փոխարեն երկու ներկայացուցիչ :110 դիմում էր ստացվել մրցույթի առաջին` ազգային փուլի մասնակացության համար, անցել էին 99-ը: Կիսաեզրափակիչում հայտնվեցին 34-ը, իսկ եզրափակիչում 12-ը: Նրանցից լավագույն երկուսը` TexrtNPayMe-ն եվ Hopshop-ը Հայաստանը կներկայացնեն միջազագային մրցույթում: Իսկ այս փուլում հաղթելու համար 10 հազար դոլարին համարժեք դրամական պարգևներ ստացան մրցույթի հովանավորներից : Բացի երկու հիմնական մրցանակակիրներից ընկերությունը ընտրել է եվս մեկ թիմ` Biocentric-ը, որին հատուկ մրցանակ են հանձնել` մինչև 1000 Մբ/վ արագությամբ ինտերնետի մեկ տարվա բաժանորդագրություն։
Ձեռներեցության աշխարհի գավաթն իր տեսակի մեջ ամենամեծ և ամենաբազմազան ստարտափ մրցույթներից և աջակցության ծրագրերից է, որը հաղթողներին առաջարկում է «կյանք փոխող» մրցանակներ։ Մրցույթին արդեն մասնակցել են աշխարհի ավելի քան 200 երկրի 400.000-ից ավելի ձեռներեցներ։ Հնարավորություն ստանալով զարգացնել իրենց հմտությունները և աշխատել իրենց ստարտափների վրա։