Հոնկոնգը օրինականացրել է կրիպտոարժույթների մանրածախ առևտուրը․ Bloomberg
Հոնկոնգը նախատեսում է օրինականացնել կրիպտոարժույթների մանրածախ առևտուրը, ինչը հակասում է վերջին տարիներին կրիպտոարժույթների նկատմամբ քաղաքի թերահավատ դիրքորոշմանը և մայրցամաքային Չինաստանում գործող արգելքին:
Կրիպտո-պլատֆորմի պարտադիր լիցենզավորման ծրագիրը, որը կսկսվի հաջորդ մարտին, թույլ կտա մանրածախ առևտուրը, ըստ ղբյուրների:
Կարգավորողները ցանկանում են թույլատրել ավելի մեծ նշանների ցուցակագրումը, բայց չեն հաստատի կոնկրետ մետաղադրամներ, ինչպիսիք են բիթքոյնը կամ եթերը, Bloomberg-ին հայտնել են աղբյուրները ՝ հավելելով, որ մանրամասները և ժամանակացույցը դեռ պետք է որոշվեն, քանի որ նախ պետք է խորհրդակցություններ անցկացվեն: Ակնկալվում է, որ երկուշաբթի օրը կառավարությունը կհստակեցնի իր վերջերս հայտարարված նպատակը ՝ կառուցել առաջատար կրիպտո հանգույց: Մանրածախ բորսաներում խորհրդանիշների առաջիկա ցուցակագրումը հավանաբար կներառի այնպիսի չափանիշներ, ինչպիսիք են շուկայական արժեքը, իրացվելիությունը և երրորդ կողմի կրիպտո ինդեքսներին անդամակցելը: