Ի ՞նչ է սպասվում՝ 17.10.2023-ին
🟩 Գիտության, կրթության, մշակույթի, սփյուռքի հարցերի հանձնաժողովի նիստ
Հոկտեմբերի 17-ին՝ ժամը 14-ին, ԱԺ 414 սրահում կկայանա Գիտության, կրթության, մշակույթի, սփյուռքի, երիտասարդության և սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովինիստը։
🟩 Silicon Mountains 2023
Silicon Mountains միջազգային տեխնոլոգիական գագաթնաժողովը վերադառնում էմիավորելու միջազգային և հայաստանյան փորձագետներին, ովքեր կկիսենտեխնոլոգիական աշխարհի վերաբերյալ ունեցած իրենց փորձը, գաղափարները ևտեսլականը։
🟩 Ինտերնոլոգիա՝ մուլտիդիսցիպլինար թերապիա X գիտաժողով
Հոկտեմբերի 17-ին ժամը 9-ից 18-ը Էլիտ Պլազա բիզնես կենտրոնում տեղի կունենաԻնտերնոլոգիա՝ մուլտիդիսցիպլինար թերապիա X գիտաժողովը։ Ծրագիրը հագեցված էգիտական բարձր արժեք ունեցող զեկույցներով, կլինիկական դեպքերի միջմասնագիտականքննարկումով, համապատասխան վերջի ուղեցույցների և չափորոշիչների։
🟩 Մանսուրյանի անվան կոմպոզիտորների 2-րդ միջազգային մրցույթ
Հոկտեմբերի 17-ին՝ ժամը 14-ին, Կոմիտասի թանգարանինստիտուտում տեղի կունենամամուլի ասուլիս՝ նվիրված Մանսուրյանի անվան կոմպոզիտորների 2-րդ միջազգայինմրցույթի մեկնարկին։ Ասուլիսին կմասնակցի նաև ՀՀ ժողովրդական արտիստ, կոմպոզիտորՏիգրան Մանսուրյանը։
🟩 «Զրույց թարգմանական գրականության շուրջ» դասախոսություն
Հոկտեմբերի 17-ին ժամը 15-ին Հայաստանի ազգային գրադարանում տեղի կունենահանրային դասախոսություն «Զրույց թարգմանական գրականության շուրջ» խորագրով։Բանախոսը՝ գրականագետ, արվեստաբան, բգթ Երվանդ ՏերԽաչատրյանն է։
🟩 «Երևան. Քաղաքի կենսագրությունը» հայերեն գրքի շնորհանդես
Հոկտեմբերի 17-ին ժամը 20-ին տեղի կունենա հանդիպում Մարկ Գրիգորյանի հետ և «Երևան. Քաղաքի կենսագրությունը» հայերեն գրքի շնորհանդես։ Շնորհանդեսը լինելու է ռուսերենով։
🟩 «Հավերժի վավերագրողները Արամ, Արա, Արտաշես Վրույրներ» խորագրովցուցադրություն
Հոկտեմբերի 17-ին՝ ժամը 17-ին, Հայաստանի պատմության թանգարանում կբացվի«Հավերժի վավերագրողները Արամ, Արա, Արտաշես Վրույրներ» խորագրով ժամանակավորցուցադրությունը, որը կազմակերպվում է Ե Չարենցի անվան գրականության և արվեստիթանգարանի հետ համատեղ։