TCS Group-ի բաժնետոմսերի վաճառքից հետո Тинькофф-ի կարողությունը կազմել է 860 մլն դոլար․ Forbes
Ռուսաստանցի գործարար Օլեգ Տինկովի կարողությունը 860 մլն դոլար է կազմում TCS Group-ի (Tinkoff Bank-ի հոլդինգային ընկերություն) 35,1% բաժնետոմսերի վաճառքից հետո,- հաշվարկել է Forbes ամսագիրը։ Հրատարակությունը վերլուծել է այն տեղեկատվությունը, որ գործարարը տվել է Յուրի Դուդյուի (Ռուսաստանի Դաշնությունում ճանաչված օտարերկրյա գործակալ) և Ելիզավետա Օսետինսկայայի (Ռուսաստանի Դաշնությունում օտարերկրյա գործակալ ճանաչված) տված հարցազրույցում (երկուսն էլ գտնվում են օտարերկրյա լրատվամիջոցների ռեգիստրում։ գործակալները), հաշվի են առել Interros-ի սեփականատեր և նախագահ Վլադիմիր Պոտանինի մեկնաբանություններն այն մասին, որ նա վճարել է «հարյուր միլիոնավոր դոլարների» բաժնետոմս և եկել եզրակացության. Տինկովի գործարքից առավելագույնը 260 միլիոն դոլար էր: Մնացած ակտիվները ՝ 600 մլն դոլար, 2020 թվականին բանկային բաժնետոմսերի վաճառքից ստացված գումարներն են, կուտակված դիվիդենտները, զբոսանավը, ինքնաթիռը, La Datcha նախագիծը։
Ըստ Forbes-ի ՝ եթե Պոտանինի և Տինկովի միջև գործարք չլիներ, վերջինս կարող էր ունենալ 3,5 միլիարդ դոլար, որից 2,85 միլիարդը TCS Group-ի արժեթղթերն են։