📍Ի ՞նչ է սպասվում 08.08.23-ին
⚡️Գործակարգավարական խորհրդակցություն
Օգոստոսի 8-ին՝  ժամը 09.30-ին, քաղաքապետարան: Գործակարգավարականխորհրդակցություն:
⚡️«Հարսանիք լեռներում» մշակութային խտացված ծրագիր
Օգոստոսի 8-ին ՝ ժամը 20-ին, «Բոհեմ» գրական֊երաժշտական խումբը Երևանում ՄԱԿիգրասենյակի դիմաց հանդես կգա «Հարսանիք լեռներում» խորագիրը կրող մշակութայինխտացված ծրագրով:
⚡️Զարեհ Սինանյանի մամուլի ասուլիս
Օգոստոսի 8-ին՝ ժամը 14:30-ին, «Արմենիա Մարիոթ» հյուրանոցի «Լևոն Կիլիկեցի» սրահումտեղի կունենա սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանի մամուլիասուլիսը (հասցե՝ Ամիրյան 1):
⚡️Կիբերանվտանգություն խնդիրներ և լուծումներ
IAB ակադեմիան կրկին սկսում է «Կիբերանվտանգություն խնդիրներ և լուծումներ» մաստերկլասը։ Դասընթացի ավարտից հետո մասնակիցները կիմանան, թե ինչպե՞ս է զարգացածաշխարհը ղեկավարում և կառավարում կիբերանվտանգության ռիսկերը։ Messier 53 Hotel Yerevan: Օգոստոսի 8–ին՝ ժամը 17:30 – 21:30
⚡️Մետաքսի և թեյի ճանապարհների դերն ու ազդեցությունը ժողովուրդների զարգացմանվրա
Օգոստոսի 8-ին՝ ժամը 10-ին, Գիտությունների ազգային ակադեմիայի նիստերի դահլիճում(Մարշալ Բաղրամյան 24, 2-րդ հարկ), կանցկացվի «Մետաքսի և թեյի ճանապարհների դերնու ազդեցությունը ժողովուրդների և երկրների գիտության և մշակույթի զարգացման վրա» միջազգային գիտաժողովցուցահանդեսը։
⚡️Համահայկական ամառային 8-րդ խաղերի շախմատի առաջնություն
Համահայկական ամառային 8-րդ խաղերի շախմատի առաջնությունը կանցկացվի Տ. Պետրոսյանի անվան շախմատի տունմարզադպրոցում, օգոստոսի 8-ից 10-ը: Բացմանարարողությունը տեղի կունենա օգոստոսի 8-ին՝ ժամը 14:30-ին: Առաջին խաղափուլըկմեկնարկի նույն օրը՝ ժամը 15-ին:
⚡️Հանդիպում Beyz Feed Mill ընկերության գիտական թևի ներկայացուցիչների հետ
ՀՀ ձկնաբույծների ասոցիացիան տեղեկացնում է, որ օգոստոսի 8-ին՝ ժամը 18–ին, տեղիկունենա հանդիպում Beyz Feed Mill ընկերության գիտական թևի ներկայացուցիչների հետ: Հանդիպումը տեղի կունենա Ռեդիսոն բլյու հյուրանոցում, հասցե՝ Ազատության 2։