Crypto Exchange OKX-ն ՝ կչեղարկի ֆյուչերային պայմանագրերը Filecoin-ի և Chainlink-ի հետ
Crypto Exchange OKX-ը հայտարարեց Filecoin (FIL) և Chainlink (LINK) հետ ֆյուչերսային պայմանագրերի հեռացման մասին ՝ FILUSDT և LINKUSDT (ներառյալ շաբաթական, երկշաբաթական, եռամսյակային և երկ եռամսյակային պայմանագրերը)։
OKX-ը կենտրոնացված կրիպտո փոխանակում է, որը հիմնադրվել է 2013 թվականին և գրանցված է Սեյշելներում: Այն ներկայացնում է ավելի քան 350 տեսակի կրիպտո ակտիվներ և 648 առևտրային զույգեր։ Ըստ CoinGecko-ի ՝ վերջին 24 ժամվա ընթացքում առևտրի օրական ծավալը կազմել է 392 միլիոն դոլար: Պլատֆորմի հայտարարության մեջ ասվում է, որ վերջին շուկայական պայմանների լույսի ներքո FILUSDT-ի և LINKUSDT-ի իրացվելիությունը վատթարացել է: Իսկ շուկայական չնախատեսված ռիսկերից խուսափելու և օգտագործողի համար ծառայությունը բարելավելու համար OKX-ը կվերացնի այս ֆյուչերսային պայմանագրերը:
Բորսան զգուշացրել է օգտատերերին, որ շուկան կարող է կտրուկ տատանվել մինչև ֆյուչերսների բացառումը և խորհուրդ է տվել նրանց ուշադրություն դարձնել ռիսկերին, նվազեցնել լծակների բազմապատիկները կամ վաղաժամ փակել դիրքերը: Նա նաև տեղեկատվություն է հրապարակել կանոնների ճշգրտումների մասին, որոնք նա արել է ՝ առկա ֆյուչերսային պայմանագրերի հաջող կատարումն ապահովելու համար:
Միևնույն ժամանակ, OKX-ը դեկտեմբերի 28-ից սկսում է մարժա առևտուրը և ավանդները TON կրիպտոարժույթով: