ՎՏԲ-ն սկսել է փոխանցումներ կատարել իրանական ռիալով
ՎՏԲ-ն ռուսական առաջին վարկային կազմակերպությունն էր, որը գործարկեց փոխանցումներ իրանական ռիալով, ծառայությունը թույլ է տալիս գումար ուղարկել Իրան ՝ օգտագործելով բանկային տվյալները: Այս մասին ասվում է բանկի հաղորդագրության մեջ։
«ՎՏԲ-ն ռուսական առաջին բանկն է, որը գործարկում է դրամական փոխանցումներ իրանական ռիալով: Նոր ծառայությունը թույլ կտա մեկ օրվա ընթացքում ֆիզիկական և իրավաբանական անձանց բանկային տվյալների միջոցով գումար ուղարկել Իրան»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ:
Դուք կարող եք գումար փոխանցել Իրան VTB Online-ի միջոցով: Դա անելու համար նախ անհրաժեշտ է բացել ընթացիկ հաշիվ իրանական ռիալով ՝ արժույթը գնելով ինտերնետ բանկում կամ բջջային հավելվածում։ Մեկ գործողության առավելագույն գումարը 20 մլն ռուբլի է, բայց ամսական 1 մլն դոլարից ոչ ավելի, միջնորդավճարը կազմում է փոխանցման գումարի 1%-ը (նվազագույնը 15 հազար, ոչ ավելի, քան 200 հազար իրանական ռիալ):
«Մեզ համար անդրսահմանային փոխանցումները դարձել են տարվա առանցքային նախագծերից մեկը։ Մենք առաջին բանկն ենք, որը մեր հաճախորդներին առաջարկում են միանգամից մի քանի գործիքներ ՝ արտասահման և տարբեր երկրներ, որոնցից արդեն 10-ը կա։ Այսօր փոխանցված միջոցների ծավալը մինչև տարեվերջ կարող է գերազանցել 20 միլիարդ ռուբլին։ Մենք դարձել ենք առաջին բանկը, որն իրականացրել է միջազգային դրամական փոխանցումներ դեպի Իրան, և հաշվի առնելով գործարար կապերի ամրապնդումը, տնտեսական համագործակցության աճը և զբոսաշրջության զարգացումը, ակնկալում ենք, որ դրանք պահանջարկ կունենան։ Հաջորդ տարի մենք կշարունակենք ակտիվորեն զարգացնել այլընտրանքային բնակավայրերը բարեկամ երկրների հետ և նախատեսում ենք կրկնապատկել դրանց թիվը», — մեկնաբանել է ՎՏԲ-ի զանգվածային հատվածի հետ աշխատանքի բաժնի ղեկավար, ավագ փոխնախագահ Դենիս Վալվաչևը, որը մեջբերում է բանկի մամուլի ծառայությունը։