Ռուբլին ամրապնդվել է դոլարի նկատմամբ
Երեքշաբթի օրը սակարկությունների բացման ժամանակ ռուբլին դոլարի նկատմամբ թանկանում է, իսկ եվրոյի նկատմամբ ՝ նվազում։ Այսպիսով, ամերիկյան արժույթի փոխարժեքն ընկել է մինչև 60,19 ռուբլի, եվրոպական արժույթի փոխարժեքը բարձրանում է մինչև 61,86 ռուբլի,- հետևում են մոսկովյան բորսայի տվյալներից։
Մոսկվայի բորսայի ինդեքսն առևտրի սկզբում աճում է 0,07%-ով, RTS դոլարի ինդեքսը ՝ 0,12%-ով։
Նախորդ գիշեր ռուսական արժույթը դոլարի նկատմամբ նվազել է, իսկ եվրոյի նկատմամբ ամրապնդվել։ Այսպիսով, ամերիկյան արժույթի փոխարժեքը բարձրացել է մինչև 60,3 ռուբլի, եվրոպականինը ՝ 61,25 ռուբլի։ Բացի այդ, յուանը նվազել է մինչև 8,97 ռուբլի:
MOSCOW, RUSSIA — JANUARY 14, 2019: A display showing price quotations of currency exchange rates at the offices of the Moscow Exchange in Vozdvizhenka Street. Artyom Geodakyan/TASS
Ðîññèÿ. Ìîñêâà. Ýêðàí ñ êîòèðîâêàìè äåíåæíûõ êóðñîâ â îôèñå ÎÀÎ “Ìîñêîâñêàÿ áèðæà” íà óëèöå Âîçäâèæåíêà. Àðòåì Ãåîäàêÿí/ÒÀÑÑ
Արտարժույթի շուկայում իրավիճակը ներկայումս ճնշման տակ է ԱՄՆ Ներկայացուցիչների պալատի խոսնակ Նենսի Փելոսիի ասիական շրջագայությունը, որի ընթացքում նա երեքշաբթի երեկոյան ժամանել է Թայբեյի օդանավակայան։
BCS World of Investments-ի արժեթղթերի շուկայի փորձագետ Միխայիլ Զելցերը նշել է, որ օգոստոսին դոլարի արժեքը կարող է հասնել 65-67 ռուբլու։ Նա խորհուրդ է տալիս խնայել չինական յուանով և հոնկոնգյան դոլարով։