Զարգացած լոգիստիկայի շնորհիվ Ozon-ը ընդլայնում է իր հնարավորությունները
2023-ին հունիսին էր, որ Օզոն ընկերությունը սկսեց վաճառքները մեր երկրում, ամեն ամիս զարգացման մեծ տեմպեր գրանցելով Հայաստանում։
Արդեն այս տարվա ապրիլին ներկայացված վիճակագրության համաձայն օրական ավելի քան 5000 պատվեր է գրանցվում։ Թվերը վկայում են, որ կարճ ժամանակում ըկերության մարքեթփլեյսն ու առաջարկած տեսականին սիրվեց հայ գնորդների կողմից։
Ու չնայած նրան, որ Հայաստանում Ozon պատվերների հանձնման կետերի ցանցը ներառում է ավելի քան 200 կետ, պատվերների ավելացման և մասշտաբների մեծացման հետ մեկտեղ անհրաժեշտություն է առաջանում նաև ավելացնել դրանց հանձնման կետերի թիվը։ Ozon ընկերության առաջարկած շահավետ տարբերակի շնորհիվ հայ գնորդը կարող է բացել պատվերների հանձնման կետ ու դառնալ շահավետ բիզնեսի մի մասնիկը։ Ի դեպ 2024 թվականին Ozon-ը ավելացրել է հանձնման կետերի սեփականատերերին տրվող գումարի չափը։
Այժմ կետ բացելիս սեփականատերը կարող է ստանալ մինչև 2,5 մլն դրամ։ Ու նաև վիճակագրությունը ցույց է տալիս, որ Ozon-ի երեք ֆրանչայզերներից երկուսը բացում են մեկից ավելի կետեր: Նման կետերի բացումը հնարավորություն է տալիս ստանալ կայուն եկամուտ և ձեռք բերել ֆինանսական անկախություն։