Վրաստանը զբոսաշրջիկներին թույլ է տալիս մուտք գործել երկիր առանց պատվաստման վկայականի և PCR թեստի
Վրաստանը հանել է զբոսաշրջիկների մուտքի սահմանափակումը COVID-19 պատվաստման վկայականով կամ զբոսաշրջիկների համար PCR թեստի բացասական արդյունքներով։ Ավելի վաղ Վրաստանի վարչապետը հայտարարել էր երկրում կորոնավիրուսի դեմ տարած հաղթանակի մասին:
Վրաստանի իշխանությունները չեղարկել են երկիր մուտքի սահմանափակումը միայն այն դեպքում, եթե առկա է COVID-19-ի դեմ պատվաստման վկայական կամ զբոսաշրջիկների համար բացասական PCR թեստի արդյունքները,- ասվում է վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլիի հրամանագրի ՝ օրենսդրական տեղեկագրի պաշտոնական հարթակում։ «Արտասահմանից (անկախ քաղաքացիությունից) ժամանող ցանկացած անձ, երբ մեկնում է որևէ երկիր, ազատվում է այցից 72 ժամ առաջ կորոնավիրուսի դեմ պատվաստման ամբողջական ընթացքը հաստատող փաստաթուղթ կամ բացասական PCR թեստ տրամադրելու պարտավորությունից»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ։
Ավելի վաղ Իրակլի Ղարիբաշվիլին հայտարարել էր, որ երկիրը «գրեթե հաղթեց կորոնավիրուսին։ Սահմանափակումները վերացնելու մասին վարչապետի հրամանագիրը ուժի մեջ կմտնի հունիսի 15-ից։