Binance-ը Bitcoin-ում կավելացնի NFC-ի աջակցությունը
Binance-ը հայտարարել է Ordinals աջակցության մասին, որը թույլ է տալիս NFT-ները պահել Bitcoin-ում: Սա երաշխավորված է բարձրացնելու բլոկչեյնի ծանրաբեռնվածությունը, քանի որ այն վերջին շաբաթներին շատ վատ է հաղթահարել օգտատերերի հոսքը,- գրում է fintech.am-ը։
Ordinals-ը, որը թույլ է տալիս NFT-ները պահել Bitcoin բլոկչեյնում, ներդրվել է 2023 թվականի հունվարին: Կրիպտո համայնքի մի մասը բացասաբար ընդունեց նախաձեռնությունը, ինչը, սակայն, չխանգարեց տեխնոլոգիայի զանգվածային ներդրմանը։ Yuga Labs-ի TwelveFold Ordinals NFT հավաքածուն (BAYC-ի ստեղծողները) նշանակալից ներդրում է ունեցել Ordinals-ի զարգացման գործում:
Այժմ Ordinals-ի աջակցության մասին հայտարարել է Binance-ի ամենամեծ բորսան, որը երաշխավորված է ապահովելու օգտատերերի լուրջ ներհոսք և բլոկչեյնի վրա բեռը էլ ավելի մեծացնելու համար:
Binance-ի պրոդուկտի ղեկավար Մայուր Կամատը մամուլի հաղորդագրության մեջ ասել է, որ նա Bitcoin-ը համարում է կոլեկցիոներների համար առավել բազմակողմանի լուծում:: «Մենք վստահ ենք, որ սա դեռ սկիզբն է և մենք չենք կարող սպասել, թե ինչ են ակնկալում Ordinals-ը ապագայի համար», – ասել է նա:
Նախկինում Binance-ի օգտատերերը, ովքեր ցանկանում էին գնել NFT-ներ Bitcoin-ով, ստիպված էին ստեղծել առանձին կրիպտո դրամապանակ, որը համատեղելի է taproot թարմացման հետ: Այժմ դա կարելի է անել անմիջապես կրիպտո փոխանակման հավելվածից։