«Մի դրամի ուժով» 5․788․105 դրամ՝ «Սիթի օֆ Սմայլ» բարեգործական հիմնադրամին
2025-ի դեկտեմբեր ամսվա «Մի դրամի ուժի» կուտակած գումարը՝ 5․788․105 դրամը, ռեկորդային էր ոչ միայն անցած տարվա, այլև նախագծի 5-ամյա պատմության համար։
Հիշեցնենք, որ դեկտեմբեր ամսվա շահառուն «Սիթի օֆ Սմայլ» բարեգործական հիմնադրամն էր, և հավաքագրված ողջ գումարն ուղղվելու է քաղցկեղ ունեցող երեխաների բուժման ծախսերին։
«Մի դրամի ուժի» 2026-ի առաջին շահառու է ընտրվել «Ուսումնական առաքելություն» բարեգործական կազմակերպությունը, որը հիմնադրվել է 2020 թվականի պատերազմից հետո և տարբեր մասնագիտական դասընթացներ է ապահովում պատերազմի վետերանների, նրանց ընտանիքի անդամների, սահմանամերձ բնակավայրերի բնակիչների և տեղահանված արցախցիների համար։
Իդրամի և IDBank-ի հաղորդակցության և սոցիալական պատասխանատվության ծրագրերի վարչության ղեկավար Տաթևիկ Վարդևանյանը նշեց․ «2025 թվականի դեկտեմբերն իսկապես հիշարժան ամիս դարձավ «Մի դրամի ուժի» համար․ մեր համակարգերով կատարված վճարումների թիվը ռեկորդային է և շատ ուրախ ենք, որ այն ամբողջությամբ փոխանցվելու է մեր ամենապայքարող և ուժեղ փոքրիկներին՝ քաղցկեղից բուժվող երեխաներին։ Տարին սկսում ենք կրթական համագործակցությամբ՝ ի դեմս «Ոսումնական առաքելություն» ՀԿ-ի, և «Մի դրամի ուժի» հունվար ամսում կուտակված գումարն ուղղվելու է ՏՏ ոլորտի մասնագետների պատրաստմանն, ինչպես նաև անգլերենի ուսուցմանը, քանի որ շարունակում ենք վստահ լինել, որ կրթությունը երկարաժամկետ ներդրում է մարդկանց ապագայի մեջ»։
«Ոսումնական առաքելություն» ՀԿ նախագահ Զարուհի Շահինյանը նշեց․ ««Մի դրամի ուժի» շրջանակում ստացված գումարն ուղղվելու է շուրջ 70 ուսանողի տեխնոլոգիական և անգլերենի օնլայն ուսուցմանը։ Այժմ ունենք ծրագրավորման 4 և անգլերենի 8 խմբեր, որտեղ ուսուցումը կազմակերպվում է նպատակային, գործնական և աջակցող միջավայրում, քանի որ բացի անվճար ուսուցումից, «Ոսումնական առաքելություն» ՀԿ-ի շահառուների համար մենք նաև մասնագիտական համայնք ենք հանդիսանում, ինչը շատ կարևոր է։ Մեր խորին շնորհակալությունն ենք հայտնում IDBank-ին և Իդրամին՝ որպես շահառու մեր ՀԿ-ն ներգրավելու համար և վստահեցնում ենք, որ այս աջակցությունը կարևոր ներդրում է լինելու կրթությունը երիտասարդների համար առավել հասանելի դարձնելու գործում՝ ձևավորելով գիտելիքի, զարգացման և ապագայի նկատմամբ վստահ ուղի»։
Հիշեցնենք, որ «Մի դրամի ուժի» բարի գործերին մասնակից դառնալու համար բոլոր վճարումները պետք է կատարել Idram&IDBank հավելվածով, IDBanking.am և banking.idram.am առցանց հարթակներով, Իդրամի և IDBank-ի տերմինալներով, և յուրաքանչյուր վճարման դիմաց ընկերությունները մեկ դրամ կուղղեն կարևոր ծրագրերին։

Let us remind you that the beneficiary of December was the "City of Smile" Charity Foundation, and all the money collected will go towards the treatment costs of children with cancer.
The first beneficiary of "The Power of One Dram" 2026 was the "Learning Mission" charity organization, which was founded after the 2020 war and provides various professional training for war veterans, their family members, residents of border settlements and displaced people of Artsakh.
Tatevik Vardevanyan, Head of the Communication and Social Responsibility Programs Department of Idram and IDBank, noted: “December 2025 was a truly memorable month for The Power of One Dram. The number of payments made through our systems was record-breaking, and we are very pleased that the entire amount will be directed to support our most vulnerable yet strongest children—those undergoing cancer treatment. We are starting the new year with an educational partnership with the Learning Mission NGO. The funds accumulated by The Power of One Dram in January will be allocated to IT specialist training and English language education, as we remain confident that education is a long-term investment in people’s future.”
Zaruhi Shahinyan, President of the Learning Mission NGO, noted: “The funds received within the framework of The Power of One Dram will be directed toward online technology and English language training for approximately 70 students. Currently, we operate 4 programming groups and 8 English language groups, where education is delivered in a targeted, practical, and supportive environment. In addition to providing free training, we also function as a professional community for the beneficiaries of the Learning Mission NGO, which is extremely important. We express our deep gratitude to IDBank and Idram for selecting our organization as a beneficiary and assure that this support will make a meaningful contribution to expanding access to education for young people and to building a confident path toward knowledge, development, and the future.”
As a reminder, to participate in the charitable efforts of “The Power of One Dram,” all payments must be made via the Idram&IDBank app, the online platforms IDBanking.am and banking.idram.am, or through Idram and IDBank terminals. For each payment, the companies will direct one dram to important programs.