Roadpolice.am համակարգում էլեկտրոնային ծանուցման ակտիվացման դեպքում տուգանքի չափը կնվազի
Արդի թվային տեխնոլոգիաները մեծ փոփոխություններ են բերում մեր կյանք՝ հեշտացնելով տարատեսակ գործընթացներ և խնայելով մեր ժամանակը։
Վերջերս Հայաստանում ներդրված Roadpolice.am համակարգի էլեկտրոնային ծանուցումների ակտիվացման հնարավորությունը ևս այդ փոփոխություններից է, որն առաջարկում է հատուկ բոնուսային առաջարկ՝ տեսալուսանկարահանող սարքերով արձանագրված խախտումների համար։
Ինչպե՞ս է աշխատում 20%-անոց բոնուսային առաջարկը
Երբ քաղաքացին ակտիվացնում է Roadpolice.am համակարգում էլեկտրոնային ծանուցումը, նրա վրա նշանակված տեսալուսանկարահանող սարքերով արձանագրված խախտումների տուգանքը կարող է վճարել 20%-ով պակաս։ Այլ կերպ ասած, եթե խախտման համար սահմանված է, օրինակ, 10 000 դրամ տուգանք, ապա էլեկտրոնային ծանուցման դեպքում այն կկազմի 8000 դրամ։ Այս մեթոդը կարող է զգալի խնայողություն ապահովել այն քաղաքացիների համար, ովքեր նախընտրում են օգտվել էլեկտրոնային ծանուցման առավելություններից։
Ինչպե՞ս է իրականացվում ծանուցումը
Կարևոր է նշել, որ այս նոր էլեկտրոնային ծանուցման եղանակը չի փոխարինում SMS ծանուցմանը։ Այսինքն՝ այն օգտատերերը, որոնք կօգտվեն էլեկտրոնային ծանուցումներից, նույնպես կստանան ծանուցում SMS-ի միջոցով՝ ապահովելով, որ տեղեկությունը հասանելի լինի տարբեր եղանակներով։
Ինչպե՞ս ակտիվացնել էլեկտրոնային ծանուցումը
1. Մուտք գործեք Roadpolice.am կայք։
2. Մուտքագրեք ձեր անձնական տվյալները՝ հաշվառման կամ բնակության հասցեով։
3. Ակտիվացրեք «Էլեկտրոնային ծանուցում» ֆունկցիան։
Այս պարզ քայլերը կատարելով՝ դուք կարող եք սկսել օգտվել բոնուսային առաջարկից՝ խնայելով ձեր տուգանքային վճարումները։
Այսպիսի թվային լուծումները ոչ միայն ֆինանսական խնայողություն են ապահովում, այլև բարելավում են պետական ծառայությունների մատուցումը։ Հավելյալ 20%-ի զեղչը խթան է դառնում ավելի շատ քաղաքացիների համար՝ օգտվելու ավելի արագ և արդյունավետ միջոցներից՝ տնտեսելով ինչպես իրենց, այնպես էլ պետության ժամանակն ու ռեսուրսները։
Արդյունքում, այս լուծումը հնարավորություն է տալիս ավելի հարմարավետ և մատչելի դարձնել ճանապարհային տուգանքների վճարումը՝ խթանելով թվային ծառայությունների առավել լայն կիրառությունը Հայաստանում։