Binance-ը հայտարարում է «Crypto School» կրթական նախագծի մեկնարկը Հայաստանից օգտվողների համար
25 ապրիլի, 2024 թ. Երևան, Հայաստան: Binance-ը՝ բլոկչեյն էկոհամակարգի և կրիպտոարժույթի ենթակառուցվածքի աշխարհի առաջատար մատակարարը, և Binance ակադեմիան հայտարարում են «Crypto School» լայնածավալ առցանց կրթական նախագիծը։
Նախաձեռնության շրջանակում հազարավոր օգտատերեր Հայաստանից կկարողանան բացարձակապես անվճար հիմնական ու հիմնարար գիտելիքներ ձեռք բերել բլոկչեյնի և կրիպտոարժույթների մասին։ «Cryptoschool» նախագիծը բաղկացած է լինելու մի քանի բլոկներից, որոնք ուղղված են ուսանողների վերապատրաստման տարբեր մակարդակների: Առաջին` սկսնակների դասընթացը ներկայացնում է բլոկչեյն էկոհամակարգի ներածական ակնարկ և ներկայացնում կրիպտոարժույթի տարածության հետ փոխգործակցության հիմնական հասկացությունները:
Դասընթացը բաղկացած է մոդուլներից՝ բլոկչեյն տեխնոլոգիայի, կրիպտոարժույթների, ապակենտրոնացված ֆինանսների (DeFi), Web3-ի և առևտրի ու ներդրումային ռազմավարությունների հիմունքներից: Դասընթացը բաղկացած է հինգ վերապատրաստման մոդուլներից, որոնք ներառում են վերապատրաստման տեսանյութեր և գիտելիքների ստուգման ինտերակտիվ թեստեր: Դասընթացի ավարտից հետո յուրաքանչյուր շրջանավարտ կստանա NFT սերտիֆիկատ, որը կվկայի բլոկչեյնի, կրիպտոարժույթների և թվային ակտիվների հիմունքների վերաբերյալ համապարփակ հիմնական դասընթացի հաջող ավարտի մասին:
«Կրթությունը թվային ակտիվների զանգվածային ընդունումը խթանելու մեր ռազմավարության անկյունաքարն է և ակներև է դարձնում կրիպտոարժույթների ներթափանցման տեմպերում առկա մեծ առաջընթացը: Նպատակ ունենալով Հայաստանի օգտատերերին տրամադրել բոլոր անհրաժեշտ գիտելիքները կրիպտոարժույթների մասին՝ մենք իրազեկելու ենք նաև ոլորտին առնչվող ռիսկերի վերաբերյալ»,- ասել է Binance-ի Կենտրոնական և Արևելյան Եվրոպայի ու Կենտրոնական Ասիայի տարաշրջանային ղեկավար Կիրիլ Խոմյակովը։
Binance պլատֆորմի ցանկացած օգտատեր կարող է մուտք գործել անվճար ուսուցում Crypto Schools էջում: Դասընթացի ավարտը ենթադրում է նաև լրացուցիչ պարգևներ թոքենների տեսքով առաջադրանքները կատարելու, ինչպես նաև 15 (254 ԳԲ) և Airpods Pro 2-ի խաղարկության մասնակից դառնալու համար:
Binance-ի մասին
Binance-ը կրիպտոարժույթի ենթակառուցվածքի աշխարհի առաջատար մատակարարն է՝ ֆինանսական ապրանքների փաթեթով, ներառյալ թվային ակտիվների առևտրի ամենամեծ բորսան ըստ ծավալի: Ամբողջ աշխարհում միլիոնավոր մարդկանց վստահած Binance պլատֆորմը նախագծված է օգտատերերի փողի ազատությունը բարձրացնելու համար և առաջարկում է կրիպտոարժույթի ապրանքների ու առաջարկների անզուգական պորտֆել, ներառյալ առևտուր և ֆինանսներ, կրթություն, տվյալներ և հետազոտություններ, բարեգործություն, ներդրումներ և ինկուբացիա, ապակենտրոնացում և ավելին։ Լրացուցիչ տեղեկությունների համար այցելեք binance.com
Binance ակադեմիայի մասին
Binance Academy-ն առաջատար բլոկչեյնի և կրիպտոարժույթի կրթական հարթակ է, որն ունի ավելի քան 800 հոդվածներ և բառարաններ, ինչպես նաև դասընթացներ բլոկչեյնի, կրիպտոարժույթների, Web3-ի և այլնի վերաբերյալ: Այն մեկնարկել է 2018 թվականին և սպասարկում է միլիոնավոր ուսանողների ամբողջ աշխարհում՝ ավելի քան 30 լեզուներով:
Binance Academy-ի կրթական նախաձեռնությունները ներառում են նաև Learn and Earn, համալսարանի իրազեկման ծրագիր, Ուսանողների դեսպան ծրագիր և գործընկերություններ առաջատար առցանց ուսուցման հարթակների, մասնագիտական ​​ասոցիացիաների և արդյունաբերական դաշինքների հետ: