ՎՏԲ բանկը Telegram-ում թվային բանկ կգործարկի
ՎՏԲ-ն Telegram մեսենջերում առցանց բանկ է գործարկում։ Առաջին փուլում օգտատերերը կկարողանան դիտել քարտերի և հաշիվների մնացորդը ՎՏԲ-ում, գումար փոխանցել Արագ վճարման համակարգի (FPS) միջոցով, համալրել բջջային հեռախոսի հաշիվը,- հայտնում է բանկի մամուլի ծառայությունը։
«Telegram-ում նոր թվային ծառայության ներդրումը եզակի զարգացում է Ռուսաստանի և համաշխարհային ֆինանսական շուկաների համար, որը համատեղում է հարմարավետությունն ու անվտանգությունը: Այսօր մենք գործարկում ենք նոր ծառայություն հաճախորդների համար և պլանավորում ենք աստիճանաբար ընդլայնել դրա ֆունկցիոնալությունը մինչև լիարժեք մակարդակ: Նորարարական տեխնոլոգիաների շնորհիվ ամենօրյա գործառնությունների արագությունը կկրկնապատկվի»,- մեջբերում է ՎՏԲ խորհրդի անդամ Սվյատոսլավ Օստրովսկին։
ՎՏԲ-ն նշում է, որ Telegram-ում բանկի գործարկումը տեղի կունենա մի քանի փուլով։ Սկզբում օգտատերերին հասանելի կլինեն ամենահայտնի ծառայությունները ՝ դիտել քարտերի և հաշիվների մնացորդը ՎՏԲ-ում, գումար փոխանցել SBP-ի միջոցով, համալրել բջջային հեռախոսի հաշիվը: Այնուհետև կլինի վճարում QR կոդով և QR կոդ ստեղծելու հնարավորություն, գործարքների պատմություն, փոխանցումներ ձեր հաշիվների միջև, օրինագծերի խմբաքանակի վճարում, փոխանցում ձեր քարտից այլ բանկում գտնվող ՎՏԲ քարտ (me2me): Մինչև 2023 թվականի վերջ ՎՏԲ-ն նախատեսում է հաճախորդներին տրամադրել առօրյա բանկային ծառայություններից օգտվելու հնարավորություն, ինչպես նաև թվային որոշ ապրանքատեսակների թողարկում:
«Ծառայությունը հասանելի կլինի բոլոր օպերացիոն համակարգերի սմարթֆոնների սեփականատերերին, իսկ iOS-ի օգտատերերի համար այն կդառնա AppStore-ի հավելվածի հուսալի այլընտրանք»,- ասվում է բանկի հաղորդագրության մեջ։