Մոսկվայի բորսայի տվյալներով եվրոյի փոխարժեքը նվազել է մինչև 1 դոլար
Եվրոպական արժույթի փոխարժեքը դոլարի նկատմամբ անկում է ցույց տալիս։ Մոսկվայի բորսայի տվյալներով այն իջել է մինչեւ 1 դոլար։ Եվրոն այս մակարդակից բարձր էր մեկ ամսից մի փոքր ավելի:
Ավելի վաղ հաղորդվել էր, որ ՌԴ ֆինանսների նախարարությունը բյուջեի կանոնի շրջանակներում պատրաստվում է սկսել դոլարի և եվրոյի փոխարեն յուանի թեստային գնումներ։ Երկուշաբթի ՝ օգոստոսի 22-ին, ռուսական արժույթը ցուցադրում է բազմակողմ դինամիկա ՝ այն նվազում է դոլարի նկատմամբ և աճում եվրոյի նկատմամբ։ Ամերիկյան արժույթի փոխարժեքը բարձրացել է մինչեւ 56,27 ռուբլի, եվրոյինը ՝ 59,26 ռուբլու։
Otkritie Investments-ի գլոբալ հետազոտական ​​բաժնի ղեկավար Միխայիլ Շուլգինը RBC-ին ավելի վաղ ասել էր, որ արժույթի համար սեպտեմբերի համար սպասվող հիմնական գործոններից է արժեզրկման գործընթացը և արտաքին առևտրի մասնակիցների անցումը այլընտրանքային արժույթներով հաշվարկների: