Ընդhանուր բաժանորդների թիվը կազմում է 4 մլն 74 հազ 746, ինչը գերազանցում է երկրի բնակչության թվաքանակը, 26,5%-ով, ինչը նշանակում է, որ բաժանորդների մի մասն օգտվում է շարժական կապի մի քանի բաժանորդագրությունից։
Հեռահաղորդակցության շուկան 2023-ին. Ընկերություններից երկուսն ավելացրել են շահույթը, իսկ մեկն աշխատել է վնասով
Գործառնական եկամուտների առումով ևս տարին ընդհանուր առմամբ դրական դինամիկա է ունեցել։ Գործառնական եկամուտների մասով նույնպես Viva MTS-ը բացարձակ առաջատար է համարվում, գործառնական եկամուտները 2023-ի 4-րդ եռամսյակում կազմել են 14 մլրդ 232 մլն ՀՀ դրամ։ Ցուցանիշը մնացած երկու ընկերությունների ցուցանիշներին գերազանցել է շուրջ 2,8 անգամ։ Գործառնական եկամուտները նվազման միտում են ունեցել միայն Ucom-ի պարագայում՝ տարվա վերջին եռամսյակում։
Գործառնական եկամուտներում Team Telecom Armneia-ի և Viva MTS-ի պարագայում գերակշռող են եղել հեռախոսների միջոցով մատուցվող ծառայություններից եկամուտներ, Ucom-ի պարագայում գերակշռողը ձայնային ծառայություններից ստացված եկամուտներն են եղել։
Բաժանորդային սարքավորումների և աքսեսուարների վաճառքից ստացված եկամուտների մակարդակով Viva MTS-ը բավականին զիջում է մնացած 2 կազմակերպություններին։ Ամենաշատ եկամուտները բաժանորդային սարքավորումների և աքսեսուարների վաճառքից գեներացրել է Ucom-ը։
Ucom-ի շահույթը տարվա բոլոր եռամսյակներում  բացասական է եղել, տարեվերջին  վնասի չափը կտրուկ աճել է հասնելով՝ 1 մլրդ ՀՀ դրամի։
Team Telecom Armenia-ի պարագայում շահույթը 3-րդ եռամսյակում կտրուկ աճել է հատելով 1 մլրդ ՀՀ դրամի շեմը, շահույթի բարձր մակարդակը պահպանվել է նաև 4-րդ եռամսյակում՝ հասնելով 1 մլրդ 419 մլն ՀՀ դրամի։ Շահույթի կտրուկ աճ է գրանցվել նաև Viva MTS-ի պարագայում, որի մինչև հարկում շահույթը 3-րդ եռամսյակում հատել է 4 մլրդ դրամի շեմը՝ հասնելով 4 մլրդ 725 մլն ՀՀ դրամի։ Չնայած 4-րդ եռամսյակում շահույթի մակարդակը նվազել է նախորդ եռամսյակի համեմատ, սակայն այն շարունակում է բավականին բարձր մակարդակի մնալ։