Bloomberg. ԵՄ ավելի քան 100 ընկերություններ շարունակում են գործունեություն ծավալել Ռուսաստանում
ԵՄ երկրների ավելի քան 100 ընկերություններ շարունակում են աշխատել Ռուսաստանում այն ​​բանից հետո, երբ Ռուսաստանի Դաշնությունը ռազմական գործողություն է սկսել Ուկրաինայում,- գրում է Bloomberg-ը ՝ վկայակոչելով Յեյլի ինստիտուտի հետազոտությունը։
Գործակալության տվյալներով ՝ 116 միջազգային ընկերություններ դեռևս շարունակում են բիզնեսով զբաղվել երկրում ՝ չնայած հասարակական ճնշման աճին:
Հետազոտության համաձայն ՝ միայն 90 ընկերություններ, հիմնականում խորհրդատվական և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտներում, լուծարել են իրենց բիզնեսը և աշխատակիցներին այլ երկրներ տեղափոխել։
Այնուամենայնիվ, Յեյլի բարձրագույն ղեկավարների ինստիտուտի հետազոտողները մայիսին հրապարակել են զեկույց, որը ցույց էր տալիս, որ Ռուսաստանը լքող ընկերությունների մեծ մասի համար ֆոնդային շուկայում շահույթը զգալիորեն գերազանցում է երկիրը լքելու ծախսերը: