Կառուցապատման վարկ` առանց երկրորդ գույքի գրավի. Սմարթ Կրեդիտ
«Հողից   Տուն» ճանապարահ  է   հարթում  Սմարթ Կրեդիտ  ունիվերսալ   վարկային  կազմակերպությունը: Ընկերությունը  ուսումնասիրել է կառուցապատման  վարկերի  շուկան   ու  հասկացել. «Երզանքի տունը»  կառուցելու  համար շուկայում  գործող   ֆինանսական  կազմակերպությունները հաճախ բացի   գրավադրվող   հողից   հաճախորդից   պահանջում  են  երկրորդ  գույքի գրավադրում: Սմարթ Կրեդիտը դրան   այլընտրանք  է   առաջարկում:
-Ուսումնասիրելով   շուկան  սմարթկրեդիտի  կողմից  հաճախորդներին  առաջարկվեց «Հողից  տուն» ծրագիրը, որը  իրենից   ենթադրում է   կառուցապատման    վարկ  միայն  հողամասի  գրավով  առանց    երկրորդ  լրացուցիչ  գրավի,֊հստակեցնում է Սմարթ Կրեդիտ ՈՒՎԿ գործադիր տնօրենը:
Փուլային  եղանակով է   տրմադրում հիպոտեկային վարկը  «Հողից  տուն»  ծրագիրը:  Սա   առավելություն է   նաեվ   հաճախորդի  համար:  Հաճախորդը վերցնելով   վարկ   փուլային   եղանակով  չի  ունենում  հենց  իսկզբանե   մեծ   վարկային  ծանրաբեռնվածություն,  իսկ  տոկոսն էլ   վճարում է   յուրաքանչյուր  փուլի  համար,  այսինքն`  ավելի  քիչ:
Յուրաքանչյուր  փուլով   տրամադրված   գումարից  հետո   ընկերության  մասնագետների   կողմից    կատարվում է   տրամադրված   գումարի  նպատակային   օգտագործման  մոնիտորինգ    եվ  դրական  եզրակացության  դեպքում   տրամադրվում է   հաջորդ   փուլը:
Եվս   մեկ   առավեկլություն  ունի  Սմարթ Կրեդիտ  ընկերության   առաջարկած  «Հողից  տուն» ծրագիրը:  Դրա  ընթացքում եվս  գործում է   եկամտահարկի    վերեդարձի  օրենքը:
Փոքր   սպառողական  վարկերից  մինչեվ  խոշոր հիպոտեկային վարկեր.  անհատական  մոտեցում  ու  արագություն է   ապահովում Սմարթ Կրեդիտ    ընկերությունը:  Ընդամենը  հաշված  օրեր  են  պետք   նույնիսկ  կառուցապատման վարկի  տրամադրման դրական  կամ  բացասական  պատասխանը  ստանալու  համար:
Բոլոր  փաստաթղթերը    ներկայացվելուց  հետո   առավելագույնը  3  աշխատանքային   օրվա   ընթացքում    հաճախորդն  ունենում է   պատասխան:  Հաստատվել է   վարկը  թե   մերժվել,   եթե  հաստատվել է  ինչ  պայմաններով, ինչ    ժամկետով,   ինչ  տոկոսադրույքով: Ստանալով    վարկի  հաստատման  դրական  պատասխան  առավելագույնը  10  աշխատանքային   օրվա  ընթացքում  կարող է   ստանալ  վարկը   անկանխիկ   եղանակով  եվ   կառուոցել  իր  երազանքի  տունը:
Կենտրոնական  բանկն է  վերահսկում Սմարթ Կրեդիտ   ընկերության  գործունեությունը:  Ֆինանսական  շուկայում են  2018-ից:  Ու  հենց   սկսզբից   առաջնային  են  համարել պրոֆեսիոնալ  աշխատակազմը:
Ընկերության     հաճախորդների   սեգմենտը  բավականին  լայն  է: Տարածաշրջանային  եվ   պահանջմունքային բազմազանություն է  ապահովում   Սմարթ   Կրեդիտ  ընկերությունը:  Սպառողական,  բիզնես  եվ  գյուղատնտեսական վարկերն  այստեղ  տրամդարվում են  հաճախորդին  հարմար տարբերակներով: