Mastercard-ը նախատեսում է համագործակցել կրիպտո դրամապանակների հետ
Վճարումների հսկա Mastercard-ը ուսումնասիրում է, թե ինչպես լավագույնս համագործակցի կրիպտո դրամապանակների ընկերությունների հետ, ինչպիսիք են MetaMask-ը և Ledger-ը,- գրում է fintech.am-ը:
Շնորհանդեսում Mastercard-ը նշել է, որ վճարային քարտի առկայությունը օգնում է դրամապանակների մատակարարներին ավելացնել ակտիվ օգտագործողների թիվը, բարձրացնել հավատարմությունը և այլ եկամուտների հոսքերը, քարտապաններին միաժամանակ հնարավորություն տալով անխափան վճարումներ կատարել իրենց կրիպտոարժույթով:
Սակայն ընկերությունները բախվում են ռեսուրսների զգալի պահանջների, երբ նոր տարածաշրջանում քարտեր են ներդրվում, և հենց այստեղ են օգնության հասնում Mastercard-ը և նրա գործընկերները: Mastercard-ը հայտարարել է, որ գնահատում է թողարկման նոր մոդելները’ օգտագործելով սթեյբլքոիններն առցանց հաշվարկների և էժան արագ ցանցերի համար:
Mastercard-ը նախատեսում է թողարկել մի շարք արտոնությունների ստանդարտներ կամ կանոններ, գործընկեր ընկերությունների համար՝ ապահովելու սպառողների պաշտպանությունը, գների մրցակցությունը և գործարքների մոնիտորինգի պահանջները:
Երբ առաջարկվող ստանդարտները հաստատվեն, հաջորդ քայլը կլինի ԵՄ-ի կամ Մեծ Բրիտանիայի համար հատուկ քարտեզի թողարկումը: