Մոսկվայի բորսայում դոլարի փոխարժեքը սկսել է կտրուկ աճել
Հինգշաբթի կեսօրին ռուսական արժույթը զիջում է դիրքերը։ Դոլարի փոխարժեքը հուլիսի 18-ից ի վեր առաջին անգամ հատել է 57 ռուբլու սահմանագիծը,- հետևում են մոսկովյան բորսայի տվյալներից։
Մոսկվայի ժամանակով ժամը 13:02-ի դրությամբ ամերիկյան արժույթի փոխարժեքը բարձրանում է 2,01 ռուբլով ՝ հասնելով 57,03 ռուբլու։ Եվրոյի փոխարժեքն աճում է 1,43 ռուբլով՝ հասնելով 57,76 ռուբլու։Դոլարի փոխարժեքը բացել է առևտուրը 54,84 ռուբլու անկմամբ, եվրոյինը ՝ 39 կոպեկով ՝ մինչև 55,94 ռուբլու։
Հիշեցնենք, որ հուլիսի 12-ին մոսկովյան բորսայում դոլարի և եվրոյի փոխարժեքը հավասարվել էր 59,3 ռուբլու շուրջ, և մի պահ «ամերիկյանն» ավելի թանկ էր, քան «եվրոպականը»։ 20 տարվա ընթացքում սա առաջին դեպքն է։
Մոսկվայի ժամանակով ժամը 13:02-ի դրությամբ ամերիկյան արժույթի փոխարժեքը բարձրանում է 2,01 ռուբլով ՝ հասնելով 57,03 ռուբլու։ Եվրոյի փոխարժեքն աճում է 1,43 ռուբլով ՝ հասնելով 57,76 ռուբլու։