Կիևը հատուկ մրցանակ կսահմանի Ռուսաստանից հեռացած ընկերությունների համար
Ուկրաինայի իշխանությունները մտադիր են հատուկ մրցանակ սահմանել այն ընկերությունների համար, որոնք դադարեցրել են կամ ծրագրում են դադարեցնել իրենց աշխատանքը Ռուսաստանում։ Այս մասին հայտնում է РБК-ն՝ հղում անելով Ուկրաինայի նախագահի գրասենյակի ղեկավար Անդրեյ Երմակի Telegram ալիքին։
«Ես հայտարարել եմ նոր մրցանակի ի հայտ գալու մասին՝ «աշխարհի տարբերությունները», որը Ուկրաինայից կստանան այն կորպորացիաները, որոնք արդեն լքել են Ռուսաստանը, և այն ընկերությունները, որոնք կմիանան նրանց որքան հնարավոր է շուտ»,- գրել է նա և հավելել. որ հետագայում կկարողանա ավելի մանրամասն խոսել այս նախաձեռնության մասին։ Այս մասին հայտնում է «The Rambler»-ը։
Երմակն ընդգծել է, որ այն ընկերությունները, որոնք արդեն դադարեցրել են իրենց գործունեությունը Ռուսաստանում կամ ծրագրում են դա անել որքան հնարավոր է շուտ, «արժանի են հարգանքի» Ուկրաինայի ժողովրդի և ողջ աշխարհի կողմից։Ավելի վաղ հաղորդվել էր, որ փետրվարի 24-ին առնվազն 450 արտասահմանյան ընկերություններ դադարեցրել են իրենց գործունեությունը Ռուսաստանում։
Այս մասին ասվում է Յեյլի համալսարանի գիտնականների զեկույցում։