Իդրամը՝ «Այբ» հիմնադրամի մրցույթների գործընկեր
<< Իդրամ>>-ն ու << Այբ>> կրթական հիմնադրամը հուշագրի ներքո դրված ստորոգրությամբ ամրացնում են գործակցության պատրաստակամությունը: Իդրամը որոշել է աջակացել <<ԱՅԲ>>-ի զանգվածային մրցույթներին, որոնց մասնակցում են դպրոցականները ամբողջ հանրապետության տարածքից, Արցախից եվ սփյուռքից:Գործակցության մեկնարկը << Մեղու 2022>> մրցույթով տրվեց: Դեկտեմբերի 26-ին եվ 27-ին աշխարհում ամենամեծ դպրոցական մրցույթին մասնակցեցին Հայաստանի ու Արցախի 3-12-րդ դասարանի հազարավոր երեխաներ: Նրանց կողքին Իդրամն էր:Idram Junior հավելվածը կդառնա <<Իդրամ>>-ի եվ <<Այբ>>-ի կազմակերպած ֆինանսական գրագիտությանը նվիրված միասնական դասընթացի անաբաժան մասը:Նոր` հեղափոխական ֆինասական այս գործիքը 8-16 տարեկան երեխանների համար անականխիկ գումարի կառավարումը սովորելու մեծ հնարավորություն է: Ընթացքում էլ ծնողնները կարող են վերահսկել երեխանների ֆինանսական գործողությունները: Idram Junior-ը երեխաներին հասանելի կդառանա շատ շուտով: