Օգտվեք էլեկտրոնային ծանուցումներից՝ նվազեցնելով տուգանքի վճարումը
Վերջին 6 ամիսների ընթացքում ՀՀ ոստիկանության Roadpolice.am համակարգը տրամադրում է քաղաքացիներին նոր հնարավորություն՝ խնայելու ժամանակ և գումար: Էլեկտրոնային ծանուցումների ակտիվացման միջոցով, տուգանքի վճարման դեպքում քաղաքացիները ստանում են 20 տոկոսանոց բոնուս։ Արդեն 60,040 քաղաքացի օգտվել է այս թվային լուծումից՝ ցույց տալով հանրային հետաքրքրությունը նորարարական ծառայության նկատմամբ։
Ինչպես աշխատում է համակարգը
Roadpolice.am հարթակում գրանցվելով՝ քաղաքացիները հնարավորություն ունեն ավտոմատ կերպով ստանալու իրենց տուգանքների վերաբերյալ ծանուցումները էլեկտրոնային փոստի միջոցով, ինչը նաև հնարավորություն է տալիս նվազեցնել վճարման ենթակա գումարը 20 տոկոսով։ Օրինակ, եթե ձեզ նշանակվել է 10,000 դրամ տուգանք, էլեկտրոնային ծանուցմամբ այն կկազմի 8,000 դրամ։
Համակարգում գրանցվելու գործընթացը պարզ է և արագ՝ կատարելով մի քանի պարզ քայլեր.
1․ Մուտք գործել Roadpolice.am
Հարկավոր է այցելել Roadpolice.am և մուտք գործել հարթակ՝ օգտագործելով անձնական տվյալները։ Մուտք գործելուց հետո «Տրանսպորտային միջոցներ» բաժնում կհայտնվեն ձեր տրանսպորտային միջոցների տվյալները։
2․ Էլեկտրոնային ծանուցման ակտիվացում
Հաջորդիվ անհրաժեշտ է ընտրել «Ծանուցումներ» բաժինը և լրացնել ձեր էլեկտրոնային փոստի հասցեն։ «Կատարել» կոճակով հաստատելուց հետո պետք է անցնել էլեկտրոնային հասցեով ստացված հղումով, որն ուղարկված կլինի sms@roadpolice հասցեից։
3․ Հղման հաստատում
Հղումը հաստատելուց հետո, համակարգը ավտոմատ կգրանցի ձեզ որպես էլեկտրոնային ծանուցում ստացող, և ձեր կարգավիճակը կնշվի կանաչ գույնով, ինչը հաստատում է հաջող գրանցումը։
Այս պարզ քայլերով դուք ոչ միայն արագ կստանաք ծանուցումները, այլև կխնայեք ձեր գումարը։ Ըստ ՆԳ նախարարության, այս համակարգը չի փոխարինում SMS ծանուցումներին, սակայն այն ապահովում է ավելի հարմար և արդյունավետ մեթոդ՝ խախտումների մասին ծանուցվելու համար։
Ինչպես է 20 տոկոս նվազեցումը կիրառվում
Տեսախցիկներով արձանագրված խախտումների դեպքում էլեկտրոնային ծանուցման ակտիվացման դեպքում, եթե տուգանքը 10,000 դրամ է, ապա էլեկտրոնային եղանակով ստանալիս այն կկազմի 8,000 դրամ։ Այս մեթոդը խրախուսում է քաղաքացիներին օգտագործել ժամանակակից թվային լուծումները՝ միաժամանակ խնայելով միջոցներ։
Թվային լուծումների աճը Հայաստանում
Roadpolice.am-ի թվային նախաձեռնությունները նոր քայլ են դեպի ժամանակակից կառավարման համակարգեր՝ նպաստելով ավելի արագ և թափանցիկ ծառայությունների մատուցմանը։ 60 հազարը գերազանցած քաղաքացիների թիվը ցույց է տալիս, որ քաղաքացիներն ավելի ու ավելի շատ են ընդունում նորարարական լուծումները՝ իրենց առօրյայում։
Բոնուսային լուծումներ՝ թվային ապագայի համար
Համակարգի նման լուծումները կարևոր քայլ են թվայնացման և էկոլոգիական պատասխանատուության ուղղությամբ, քանի որ էլեկտրոնային ծանուցումների օգտագործումը նպաստում է պապիրուսի ծախսերի նվազմանը և կրճատում վարչական բարդությունները։ Roadpolice.am-ի այս ծառայությունը ապացուցում է, որ պետական կառավարման թվայնացումը ոչ միայն բարելավում է ծառայությունների մատուցման արագությունն ու որակը, այլև առաջարկում է քաղաքացիներին իրական օգուտներ՝ ինչպես ֆինանսական, այնպես էլ ժամանակի խնայման տեսանկյունից։