Պարտատոմսերը` ֆինանսական միջոցների ներգրավման լավագույն այլընտրանք
Կոնվերս բանկը ներկայացրել է պարտատոմսերի թողարկմամբ ֆինանսական միջոցների ներգրավման հնարավորությունը և այդ հարցում իր փորձառությունը; Արժեթղթերի թողարկումը ֆինանսական միջոցների ներգրավման լավագույն այլընտրանքն է: Դրա շնորհիվ թողարկող ընկերությունը դառնում է ավելի վստահելի, թափանցիկ և գրավիչ, ինչպես նաև առավել ճանաչելի կապիտալի շուկաներում:
Բանկի գործընկեր Եվրոթերմ ընկերության տնօրենը հավելում է՝ պարտատոմսերի թողարկումը նոր հնարավորություններ է ստեղծում տնտեսվարողների համար, սովորական կարճաժամկետ նախագծերից հնարավոր է դառնում անցում կատարել երկարաժամկետ ռազմավարական նախագծերի մշակմանն ու իրականացմանը:
Կոնվերս Բանկի աջակցությամբ Եվրոթերմի պարտատոմսերը ցուցակվել են բորսայում, ինչի արդյունքում ընկերությունը օգտվել է պետական աջակցությունից: Միջոցներ ներգրավելու այս ուղղին բիզնեսին հնարավորություն է տալիս որոշակիորեն անկախ լինել բանկային վարկային պրոդուկտներից ու ավելի լավ կառավարել ներգրավված միջոցները։
Սա բիզնեսի զարգացման նպատակով ներդրումների ներգրավման լավագույն եղանակներից է: Կոնվերս բանկը տնտեսվարողների հետ է անցնում ողջ գործընթացը՝ թողարկումից մինչեւ ցուցակում և առաջարկում ճկուն մոտեցում։