Swift-ն իրականացնում է ակնթարթային վճարումներ արժութային գոտիներում
Swift-ը և մի քանի միջազգային բանկեր հաջողությամբ ավարտել են առաջին փորձնական տարբերակը, որն իրական միջավայրում մշակում է ակնթարթային վճարումներ տարբեր արժութային տարածքների միջև,- գրում է b24.am-ը:
Iberpay-ը և իսպանական առաջատար բանկերը, ինչպիսիք են BBVA-ն, Santander-ը և CaixaBank-ը, իրականացրել են այս ծառայության առաջին փորձարկումը Եվրոպայում՝ նոյեմբերի 28-ին նոր One-Leg-Out ակնթարթային վարկային փոխանցման պաշտոնական ուժի մեջ մտնելու ակնկալիքով:
Ծառայության այս փորձնական փուլի ընթացքում տասնյակ փաստացի վճարումներ են ստացվել այլ արժութային տարածքների բանկերից (Ավստրալիայի ազգային բանկ, Ավստրալիայի և Նոր Զելանդիայի բանկային խումբ, Itaú Unibanco Բրազիլիայում և Lloyds Banking Group-ը Մեծ Բրիտանիայում) և ուղարկվել են Swift GPI Instant-ի միջոցով: Ծառայությունը մշակվել, մարվել և հաշված վայրկյանների ընթացքում մուտքագրվել է վերջնական շահառու հաճախորդի հաշվին:
Այս փորձնական նախաձեռնությունը ներառում էր իսպանական վճարային պրոցեսորի Iberpay-ի ակնթարթային փոխանցման հարթակի ինտեգրում, որն աշխատում է 24/7 իրական ժամանակում, Swift-ի GPI թրեյքերով՝ ապահովելով վճարման կարգավիճակի վերջնական տեսանելիություն և գործարքների ավելի մեծ թափանցիկություն:
BBVA-ն նշում է. «Այս նախաձեռնության որոշ հիմնական առավելություններից են միջազգային վճարումները 24/7 վայրկյանների ընթացքում մշակելու հնարավորությունը: Այս ամենը մեզ թույլ է տալիս բարելավել օգտատերերի փորձը, առաջարկել օգտագործման նոր դեպքեր և զարգացնել նորարար ծառայություններ, որոնք մրցակցում են այս վճարային ոլորտում նոր խաղացողների հետ»: