Gucci-ն թողարկում է հատուկ հավաքածու ՝ տարվա խորհրդանիշով
Իտալական Gucci նորաձեւության տունը ներկայացրել է հատուկ տոնական հավաքածու ՝ նվիրված Ճագարի տարվան։ Այս մասին հայտնում է Hypebeast-ը։ Իտալական ապրանքանիշը ցուցադրել է կադրեր Ճագարի տարվա հատուկ հավաքածուի գովազդային արշավից ՝ նվիրված նապաստակի գալիք տարվան։ Նկարիչ և ռեժիսոր Մաքս Սիդենտոպֆի կողմից նկարահանված տեսահոլովակում Gucci-ի մոդելները զբոսնում են առասպելական ծաղկի այգում ` ձագ ճագարները գրկած: Նկարահանումների ժամանակ տեղում ներկա են եղել կենդանիների պաշտպանության կազմակերպության ներկայացուցիչները, ովքեր հաստատել են, որ տեսահոլովակի ստեղծման ժամանակ ոչ մի կենդանի չի տուժել։
Gucci-ի պարկուճների հավաքածուն ներառում է սպորտային կոստյումներ, սվիտերներ, վերնաշապիկներ, զգեստներ և վերարկուներ նապաստակի պրինտով, ինչպես նաև փափկամազ բարետներ և նապաստակ ականջներով ջորիներ: Անցյալ շաբաթ Gucci նորաձեւության տունը Փարիզում բացեց իր առաջին ճամպրուկների խանութը։ Տարածքը գտնվում է Սեն-Օնորե փողոցում ՝ Ելիսեյան պալատի հարեւանությամբ։