WhatsApp-ը կդադարի աշխատել մի շարք սմարթֆոնների համար
WhatsApp մեսենջերը կդադարի աշխատել Apple-ի, Samsung-ի և Huawei-ի հազարավոր սմարթֆոնների վրա 2022 թվականի դեկտեմբերի 31-ից հետո։ Ըստ Gizchina-ի ՝ դա պայմանավորված է գաջեթների մոդելների հավելվածը թարմացնելու մերժմամբ։ «Հավելվածն այլևս չի աշխատի գաջեթների 49 մոդելների վրա։ Այս անգամ iPhone-ի միայն երկու մոդելներ կկորցնեն հավելվածի հասանելիությունը, ինչպես նաև շատ հին Android սմարթֆոններ: Ցանկում ներառված են iPhone 5, iPhone 5c, Samsung Galaxy Ace 2, Samsung Galaxy Core, Samsung Galaxy S2, Samsung Galaxy S3 mini, Samsung Galaxy Trend II, Samsung Galaxy Trend Lite, Samsung Galaxy Xcover 2, ինչպես նաև Huawei Ascend D, Huawei: Ascend D1, Huawei Ascend D2, Huawei Ascend G740, Huawei Ascend Mate և Huawei Ascend P1:
Սմարթֆոնների մոդելների թվում են նաև նրանք, որոնք կկորցնեն WhatsApp-ի հասանելիությունը 2023 թվականից, կան LG Optimus և Sony Xperia մի քանի գաջեթներ, HTC Desire 500 և Lenovo A820: Լրագրողները նշել են, որ WhatsApp-ից օգտվելը շարունակելու համար այս սմարթֆոնների սեփականատերերը պետք է ձեռք բերեն ավելի ժամանակակից գաջեթ։ Ավելի վաղ WhatsApp-ի մշակողները հայտարարել էին մեսենջերի նոր գործառույթի մասին, որի շնորհիվ օգտատերերը կկարողանան հետ կանչել ջնջված հաղորդագրությունը։