Twitter-ը պատրաստվում է կրճատել աշխատակիցներին․ The Washington Post
Twitter-ը պատրաստվում է կրճատումների ՝ անկախ այն բանից, թե Իլոն Մասկը ձեռք կբերի այն, սակայն ծրագրերի մասշտաբները տարբեր են,- գրում է The Washington Post-ը։ Իլոն Մասկը խոսել է գործարքի ավարտից հետո Twitter-ի 7500 աշխատակիցների 75%-ին աշխատանքից հեռացնելու ծրագրերի մասին, ինչը կվնասի սոցիալական ցանցին։ Նաև հրապարակման կողմից ձեռք բերված փաստաթղթերը ցույց են տալիս, որ մինչ Մասկի հետ գործարքը ներկայիս ղեկավարությունը պլանավորում էր կրճատել աշխատավարձը մոտ 800 միլիոն դոլարով, ինչը վկայում է նահանգի 25%-ի (1900 աշխատակից) կրճատման պլանների մասին։
Հունիսին Twitter-ի գործադիր տնօրենների հանդիպման ժամանակ Իլոն Մասկը պաշտպանում էր աշխատողների կրճատումները ՝ պնդելով, որ ինքը չի հասկանում, թե ինչու «թերարտադրողական աշխատողները պետք է մնան աշխատավայրում»: Մասկը նաև կողմնակից է թեթևացնել բովանդակության մոդերատորության սահմանափակումները և թույլ տալ, որ նախկինում արգելված հաշիվները նորից ակտիվացվեն: