Մոսկվան մտադիր է «բարեկամական» արժույթներով 70 միլիարդ դոլար գնել. Bloomberg
Ռուսաստանը դիտարկում է այս տարի յուանով և այլ «բարեկամական» արժույթներով 70 միլիարդ դոլար գնելու տարբերակը ՝ ռուբլու աճը դանդաղեցնելու համար,- գրում է Bloomberg-ը ՝ վկայակոչելով կառավարության նախագիծը։
(190830) — BEIJING, Aug. 30, 2019 (Xinhua) — A staff member displays the banknotes and coins included in the 2019 edition of the fifth series of the renminbi at an Industial and Commercial Bank of China (ICBC) branch in Beijing, capital of China, Aug. 30, 2019. A new edition of the fifth series of China’s currency the renminbi, or the yuan, was officially launched Friday with brighter colors and more sophisticated anti-counterfeiting features. The fifth series of renminbi was introduced in 1999. (Xinhua/Chen Yehua)
Գործակալության տվյալներով ՝ պլանն աջակցություն է ստացել օգոստոսի 30-ին հատուկ հանդիպման ժամանակ, որին մասնակցել են կառավարության և կենտրոնական բանկի բարձրաստիճան պաշտոնյաներ, այդ թվում ՝ կարգավորիչի ղեկավար Էլվիրա Նաբիուլինան: