Ferrero-ն կգնի ամերիկյան Wells Enterprises պաղպաղակ արտադրող ընկերությունը․ «Интерфакс»
Իտալական շոկոլադի և հրուշակեղենի արտադրող Ferrero-ն հայտարարել է Wells Enterprises-ը ՝ ԱՄՆ-ում գործող պաղպաղակ արտադրող ընկերության գնման մասին: Այս մասին գրում է Interfax գործակալությունը ՝ հղում անելով Ferrero-ի մամուլի ծառայությանը։ Գործարքի պայմանները չեն բացահայտվել։ Սպասվում է, որ գնման գործընթացը կավարտվի 2023 թվականի սկզբին։
Wells Enterprises-ը հիմնադրվել է 1913 թվականին Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներում։ Ընկերությունը ապրանքներ է շուկայացնում Blue Bunny և Halo Top ապրանքանիշերի ներքո: Ընկերությունը տարեկան արտադրում է ավելի քան 200 միլիոն գալոն (մոտ 1 միլիարդ լիտր) պաղպաղակ Այովա, Նյու Յորք և Նևադայի գործարաններում: Կանխատեսվում է, որ Wells Enterprises-ի եկամուտը 2022 թվականին կկազմի 1,7 միլիարդ դոլար:
Ferrero-ն հիմնադրվել է 1946 թվականին Իտալիայում։ Այժմ գլխավոր գրասենյակը գտնվում է Լյուքսեմբուրգում։ Ընկերությունն արտադրում է շոկոլադ և քաղցրավենիք Nutella, Kinder Surprise, Kinder Chocolate, Raffaello, Ferrero Rocher ապրանքանիշերով։ Օգոստոսի 31-ին ավարտվող ֆինանսական տարվա համար Ferrero-ի եկամուտը կազմել է 12,7 միլիարդ եվրո (13,3 միլիարդ դոլար):