• Վարսավիրանոցներ և անձնական սպասարկման ծառայություններ11.0%
• Նախադպրոցական և տարրական կրթություն12.3%
• Բարձրագույն կրթություն7.0%
Աղբի հավաքման ծառայությունների սակագները Երևանում, Վաղարշապատում և Եղեգնաձորում աճել են 48.6%-ով:
2025թ. հունվարին, 2024թ. դեկտեմբերի համեմատ, հայկական դրամի արժեզրկում է գրանցվել ԱՄՆ դոլարի նկատմամբ, հաշվարկային փոխարժեքը կազմել է 397.9 դրամ, ինչը 1.7%-ով ցածր է 2024թ. հունվարի համապատասխան ցուցանիշից (405.0 դրամ):
Նախորդ տարվա համեմատ դրամի միջին փոխարժեքը եղել է ավելի կայուն, սակայն հունվարին տեղի ունեցած արժեզրկումը վկայում է որոշակի շուկայի ճնշումների մասին:
2025թ. հունվարին Հայաստանում գրանցվել է զուսպ գնաճ, հիմնականում սննդամթերքի, կրթական ծառայությունների, առողջապահական ծառայությունների և տրանսպորտի ծառայությունների գների աճի հաշվին: Միևնույն ժամանակ, որոշ ապրանքախմբերում, մասնավորապես հագուստի, կոշիկի և կահույքի շուկայում, նկատվել է գնանկում:
Հայաստանում համեմատաբար բարձր գնաճը արձանագրվել է Եղեգնաձորում, մինչդեռ Երևանում ընդհանուր գնաճի մակարդակը կազմել է 1.6%:
Հարկ է նշել, որ արտարժույթի շուկայում դիտարկվող զարգացումները նույնպես կարող են ազդել գների հետագա փոփոխությունների վրա, հատկապես ներմուծվող ապրանքների մասով: