Ռուբլու փոխարժեքը նվազել է դոլարի և եվրոյի նկատմամբ
Ռուսական արժույթը հինգշաբթի առուվաճառքի բացման ժամանակ ցույց է տալիս անկում հիմնական արտարժույթների նկատմամբ: Այսպես, դոլարի փոխարժեքը բարձրանում է 3 կոպեկով ՝ հասնելով 60,76 ռուբլու, եվրոյի փոխարժեքը ՝ 13 կոպեկով ՝ հասնելով 61,06 ռուբլու,- հետևում են մոսկովյան բորսայի տվյալներից։ Մոսկվայի բորսայի ինդեքսն առևտրի բացման ժամանակ աճում է 0,12%-ով, իսկ RTS դոլարի ինդեքսը, ընդհակառակը ` նվազում է 0,02%-ով։
Երեկ երեկոյան դոլարը փոքր-ինչ թանկացել է, իսկ եվրոն, ընդհակառակը, էժանացել է։ Հիմնական զույգերով բազմակողմ դինամիկայի պայմաններում ռուսական արժույթը չի փոխվել երկարժութային զամբյուղի նկատմամբ։ Ամերիկյան արժույթի փոխարժեքը ժամը 19:00-ին (փակման համար) հասել է 60,58 ռուբլու։ Եվրոպական արժույթի փոխարժեքը նվազել է մինչև 60,98 ռուբլի։ Երկու արժույթով զամբյուղի արժեքը (0,55 դոլար և 0,45 եվրո) բարձրացել է մինչև 60,76 ռուբլի: