Ամերիկյան ցուցիչները հինգշաբթի օրը փակվել են տարբեր ուղղություններով. Dow Jones Industrial Average-ը աճել է 0.11%-ով՝ հասնելով 40,748.16 կետի: S&P 500-ի արժեքը նվազել է 0.09%-ով՝ հասնելով 5,471.37 կետի: S&P 500-ի ֆյուչերսները ուրբաթ օրը նվազել են 0.07%-ով: Ճապոնական Nikkei 225-ը աճել է 0.63%-ով՝ հասնելով 37,129 կետի: Կորեական KOSPI-ն աճել է 0.54%-ով՝ հասնելով 2,580.41 կետի, իսկ չինական Shanghai Composite-ը նվազել է 0.24%-ով՝ հասնելով 2,768.32 կետի:
1. Չինաստանի արտահանման ծավալները օգոստոսին նվազել են 6.2%-ով, իսկ ներմուծման ծավալները՝ 8.7%-ով՝ տարեկան հաշվարկով:
2. Հունիսի տվյալներով Գերմանիայի արդյունաբերական արտադրության ծավալները նվազել են 0.8%-ով՝ կանխատեսված 0.5%-ի փոխարեն:
Ոսկու գինը նվազել է և ներկայումս կազմում է $2,487.6 մեկ ունցիայի համար։ Նավթի գները չորեքշաբթի նվազել են։ Brent նավթի գինը կազմում է $72.2 մեկ բարելի համար, իսկ WTI-ն՝ $68.9:
1. ԱՄՆ-ի Ford Motor Company-ն հայտարարել է, որ կդադարեցնի իր արտադրությունը երեք խոշոր գործարաններում՝ կապված էլեկտրական մեքենաների մատակարարումների հետաձգումների հետ։
2. Իտալական Eni նավթագազային ընկերությունը երկրորդ եռամսյակում ստացել է զուտ շահույթ $3.6 միլիարդի չափով, ինչը 15%-ով ավելի է, քան նախորդ տարի: