PayPal-ը ներկայացնում է կրիպտոարժույթի փոխանակման ծառայություն
PayPal-ը ներկայացրել է ԱՄՆ դոլարի փոխանակման նոր ծառայություն։ Այս քայլը հետևում է ընկերության նախորդ առաջարկին, որը հաճախորդներին թույլ էր տալիս գնել կրիպտոարժույթներ,- գրում է fintech.am-ը:
Վերջին հայտարարության մեջ PayPal-ը հայտարարել է, որ ԱՄՆ-ում կրիպտո դրամապանակի օգտվողները այժմ կարող են հեշտությամբ փոխարկել իրենց թվային ակտիվները ԱՄՆ դոլարով և լրացնել իրենց հաշվեկշիռները միջոցներով:
Այդ միջոցներն այնուհետ կարող են օգտագործվել տարբեր նպատակներով՝ գնումներ կատարելուց մինչև բանկային քարտերին միջոցներ փոխանցելը: Ծառայությունն ընդլայնում է իր աջակցությունը դրամապանակներին, ապակենտրոնացված հավելվածներին (Apps), NFT շուկաներին և հայտնի MetaMask հարթակին:
Այս զարգացումը PayPal-ի միացման և անջատման թեքահարթակների հետ ինտեգրման մի մասն է, որը թույլ է տալիս օգտատերերին գնել և վաճառել աջակցվող կրիպտոարժույթներ ամբողջ Միացյալ Նահանգներում:
PayPal-ի հաճախորդներն առաջարկում են հարթակում սթեյբլքոինը ֆիաթ արժույթի փոխակերպելու պարզ գործընթաց: Այս նոր առաջարկներով ընկերությունը շարունակում է առաջընթաց գրանցել կրիպտոարժույթների ոլորտում՝ միաժամանակ բավարարելով իր օգտատերերի բազայի փոփոխվող կարիքները: