«Բարսելոնան» դատի է տվել «Ատլետիկոյին» ՝ Գրիզմանին բաց չթողնելու համար
Վարկային պայմանագրի համաձայն ՝ մադրիդյան ակումբը պետք է խաղացողին գնի 40 միլիոն եվրոյով, եթե նա մեկնարկի հանդիպումների 50%-ում։ Գրիզմանը մրցաշրջանի սկզբում խաղադաշտ է դուրս գալիս միայն երկրորդ խաղակեսերում:
Իսպանական «Բարսելոնա» ֆուտբոլային ակումբը սպառնում է դատի տալ Մադրիդի «Ատլետիկոյին» ֆրանսիացի հարձակվող Անտուան ​​Գրիզմանի հետ կապված իրավիճակի համար, ում կատալոնացիները վարձակալել են կատալոնացիներին։ Այս մասին հայտնում է Barca Universal-ը։
31-ամյա ֆուտբոլիստը պատկանում է «Բարսելոնային», սակայն 2021 թվականից վարձավճարով հանդես է գալիս Մադրիդի «Ատլետիկոյում»: 2022 թվականին պայմանագիրը վերստորագրվեց նոր կետով, ըստ որի մայրաքաղաքային ակումբը պետք է խաղացողին գնի 40 միլիոն եվրոյով, եթե նա մեկնարկային կազմում սկսի հանդիպումների 50%-ից ավելին։Մեկնարկային մրցաշրջանում Գրիզմանը բոլոր երեք հանդիպումները սկսեց պահեստայինների նստարանին, նա խաղադաշտ դուրս եկավ 62-րդ րոպեից ոչ շուտ։ Միաժամանակ հարձակվողին հաջողվել է երկու գոլ խփել։