The Athletic. 2023 թվականին Մեսսին կարող է տեղափոխվել «Ինտեր Մայամի»
Հկտ 31, 2022 14:15
«Պարի Սեն Ժերմենի» հարձակվող Լիոնել Մեսսին 2023 թվականի ամռանը ֆրանսիական ակումբի հետ պայմանագիրն ավարտելուց հետո կարող է տեղափոխվել «Ինտեր Մայամի»։ Այս մասին հայտնում է The Athletic-ը։ Ըստ աղբյուրի ՝ արգենտինացու համար ամենահավանական տարբերակն է ամերիկյան ակումբ տեղափոխվելը։ Հաղորդվում է, որ «Ինտեր Մայամիի» համասեփականատերեր Խորխեն և Խոսե Մասը բանակցություններ են վարում Մեսսիի հոր ՝ Խորխե Մեսսիի հետ: Նաև արգենտինացին կարող է երկարաձգել պայմանագիրը ՊՍԺ-ի հետ կամ վերադառնալ Բարսելոնա։
Մեսսին իր երկրորդ մրցաշրջանն է անցկացնում ՊՍԺ-ում. նա Բարսելոնայից հեռացել է 2021 թվականին։ Ընթացիկ մրցաշրջանում հարձակվողը մասնակցել է թիմի բոլոր 11 հանդիպումներին Ֆրանսիայի առաջնությունում, դարձել վեց գոլի և ինը գոլային փոխանցման հեղինակ։ Transfermarkt-ի համաձայն ՝ Մեսսիի շուկայական արժեքը գնահատվում է 50 միլիոն եվրո:
Արգենտինացին Բարսելոնայի շրջանավարտ է։ Նա իր դեբյուտը ավագ տարիքում նշել է 2004 թվականին։ Կատալոնական ակումբի հետ նա նվաճել է 35 տիտղոս։ Հարձակվողը վեց անգամ արժանացել է «Ոսկե գնդակին»: