Ռուսական բանկերը կսկսեն կատարել միջազգային փոխանցումները Արագ վճարումների համակարգի (FPS) միջոցով. РИА Новости
Ռուսաստանի Դաշնության խոշոր բանկերը նախատեսում են միջազգային փոխանցումներ իրականացնել Արագ վճարումների համակարգի (FPS) միջոցով: Այս մասին հայտնում է РИА Новости-ն ՝ հղում անելով վարկային կազմակերպություններին։
Որոշ բանկեր ունեն ծառայության գործարկման կոնկրետ ժամկետներ, իսկ մյուսներն ասում են, որ դեռ փորձարկում են նման փոխանցումները։ Ֆինանսական հաստատություններից մեկը հայտարարել է ԱՊՀ երկրներում միջազգային փոխանցումների մեկնարկի մասին ՝ Բելառուսի, Ղրղզստանի, Տաջիկստանի, Ուզբեկստանի և Հայաստանի բանկերը։ Այս տարի նախատեսվում են փոխանցումներ FPS-ի միջոցով Ուզբեկստանի խոշորագույն բանկերից մեկին։ Կենտրոնական բանկի նախօրեին ասել է, որ ցանկանում է պարզեցնել ռուսական բանկերի փոխգործակցությունը արտասահմանյան գործընկերների հետ FPS-ի օգնությամբ:
Արագ վճարման համակարգ ՝ ծառայություն, որը թույլ է տալիս կատարել միջբանկային փոխանցումներ ՝ օգտագործելով ձեր բջջային հեռախոսահամարը շուրջօրյա և ցանկացած օր: Նման փոխանցումների համար միջնորդավճարները ցածր են կամ բացակայում են: