Հայաստանի և մի շարք այլ երկրների քաղաքացիներ կկարողանան հեռակա բանկային հաշիվներ բացել Ռուսաստանում
ՌԴ Կառավարությունը հաստատել է այն 25 երկրների ցանկը, որոնց քաղաքացիները կկարողանան հեռակա կարգով բանկային հաշիվներ բացել Ռուսաստանում։ Ռուսական բանկում հաշիվ բացելու համար անհրաժեշտ կլինի նույնականացում,- գրում է fintech.am-ը:
Ցանկում ներառված են Հայաստանը, Ալժիրը, Բահրեյնը, Բելառուսը, Բրազիլիան, Եգիպտոսը, Հնդկաստանը, Ինդոնեզիան, Ղազախստանը, Կատարը, Ղրղզստանը, Չինաստանը, Քուվեյթը, Մալայզիան, Մոնղոլիան, Արաբական Միացյալ Էմիրությունները, Օմանը, Պակիստանը, Սաուդյան Արաբիան, Տաջիկստանը, Թաիլանդը, Թուրքմենստանը, Թուրքիան և Ուզբեկստանը:
Կառավարության ղեկավարի հրամանի համաձայն՝ այս երկրների բանկերը կկարողանան տրամադրել իրենց քաղաքացիներին և կազմակերպություններին Ռուսաստանում բանկային հաշիվներ բացելու և ֆինանսական գործարքներ իրականացնելու հնարավորություն:
Դուք կարող եք հաշիվ բացել միայն նույնականացումն անցնելուց հետո և դրանից հետո օտարերկրյա քաղաքացին կկարողանա ստանալ МИР բանկային քարտ և վճարել Ռուսաստանում ապրանքների և ծառայությունների համար: